כל הפרויקטים
ליווי הניצולת שואה שולמית
הפרויקט של
ג'ניה חנוקייב
שולמית היא הניצולה היחידה ממשפחת שמתקיימת בעולם שלנו, היא עלתה לארץ ב-1969 והקימה פה משפחה, המטרה להנציח את הסיפור חיים המרגש שלה.
101%
3,650
מתוך 3,600
0
נותרו
27
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 10/08/2017

שלום רב,

בכבוד רב אני לוקח על עצמי את ההזדמנות לפנות אליכם להיות שותפים לאירוע המרגש הזה, ליווי הניצולת שואה שולמית לליטא לביקור הבית שבה גדלה והחשוב מכל ביקור בבית קברות בה משפחת שנקברו שם ושנספו בימי השואה.


כמה מילים על שולמית, כל המשפחה שלה נספו בשואה, חוץ ממנה ואחותה שהיית יד ביד איתה במחנות הנאצים, אחותה הגדולה שעלתה לארץ כמה שנים לפניה נפטרה פה בארץ במוות טבעית. אמה נפטרה תקופה קצרה אחרי המלחמה ממחלה קשה שלקה בשואה ונקברה בליטא, סמוך לשאוולי. מכאן אני פונה אליכם לקבל את תמיכתכם בדבר וברעיון המבורך הזה לחזק את שולמית ואת הזיכרון שנשאר לנו מהדורות הקודמים.

מכאן חלק החשוב שברצוני לשתף אותכם הוא, שולמית בת 85 לגילה, במצב בריאותי תקין, אישה חזקה עברה רבות במהלך חייה, כמו כן לגדל ילדים לגמרי לבדה ולבסס את צאצאיה בארץ כנגד כל הסיכויים. למרות כל זה שולמית עדיין לא מרגישה בטוחה לטוס לגמרי לבדה, כמו כן יש לה עדיין פחד מהאנטישמיות המקומית, עכשיו ברור שתגידו למה שהמשפחה שהיא כל כך דאגה להם לא יקחו אותה, הבעיה שכל אחד עסוק עם הדברים שלו והבן עמוס בעבודה והבת עברה תאונה ועסוקה, ואין הדבר יוצא לפועל שכבר שנים מתכננת שולמית למפגש המרגש הזה בינה ובין אמה שקבורה בעיירה בליטא שכבר יותר מעשור לא ביקרה שם. הדבר מאוד מרגש מבחינתי וקרוב לי ללב וכמה שעשיתי מאמצים כדי שתטוס ותזכה לראות את הבית שלה, אם זה בלקחת אחת מהחברות שלה או שיפגשו אותה שם היא לא לוקחת חלק בזה וזה ממשיך להדחות, כאשר בגילה המצב הבריאותי לא משתפר וצריך לפעול כמה שיותר מהר. עם כל האופציות האלה כמובן ששקלתי לטוס איתה ולקחת חלק בדבר המדהים הזה, הבעיה שהמצב הכלכלי בבית אינו מאפשר זאת, אמא שלי חד הורית ואני צריך לדאוג גם לבית. ובאותו רגע החלטתי שאני יעשה מאמצים עוד יותר גדולים על מנת ששולמית תוכל לטוס כי מגיעה לה והגעתי לאתר הזה למצוא את התומכים והאנשים המתאימים שיזדהו עם ההשפעה הגדולה והתרומה המדהימה שיכולה להיווצר בליווי הניצולת שואה שולמית למקום הולדתה וביקור משפחת שנספו בשואה.  אשמח לסיוע שלכם, מגיע לה.


רקע על עצמי, שמי ג'ניה חנוקייב, בן 26, נולדתי בבלרוס, נולדתי להורי גלינה ואוריל ובגיל 6 הגעתי לארץ, הייתי לוחם בנח"ל וכרגע לומד באוניברסיטת אריאל לתואר הנדסת בניין שנה שלישית, שגם סבתא שלי היית בתחום הזה, בשביל המלגה שזכיתי בה ומעריך אותה רבות אני מתנדב באירגון הקרן של ניצולי שואה בנתניה, ואחת מהן היא שולמית שאני מתנדב אצלה מאז תקופה של שלוש שנים יחד והתחברתי אליה מאוד במהלך התקופה הזאת היות ואין לי סבתא בארץ אז בשבילי היא כמו סבתא, כמו כן אני יכול להגיד שהיא אחת האנשים הנחמדים והנדיבים ובעלת לב טוב שפגשתי. כל תרומה שלכם הוא חיזיון לעולם טוב יותר, וההזדמנות לעשות את הדבר הנכון.


בברכה 

ג'ניה חנוקייב

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.