כל הפרויקטים
נח"ל בית אל צרכים מיוחדים
הפרויקט של
אורי שיבר
הי! אנחנו מדריכי מועדונית נח"ל (נותנים חיוך לילד =) בית אל! נשמח לתרומתכם על מנת לממן את פעילות הקיץ שלנו לילדים מיוחדים
134%
13,434
מתוך 10,000
0
נותרו
28
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 25/04/2017

 נח"ל- מועדונית לילדים בעלי צרכים מיוחדים

אנחנו רוצים לקיים השנה "מחנה קיץ"- שבוע של חוויה וכיף לילדים, שבוע שירחיב להם את החיוך ויתן למשפחותיהם הזדמנות להפגה מהטיפול המסור והאינטנסיבי אליו זקוקים הילדים.


רק בזכות התמיכה שלכם נוכל לקיים את המחנה לילדים !!! בואו ועזרו לנו להגשים את החלום שלנו! ולהיות חלק בלתי נפרד מהעשייה!מי אנחנו?

נותנים חיוך לילד, הינה מועדונית חברתית לילדים בעלי צרכים מיוחדים בבית אל. בפעילות הנח"ל משתתפים 20 חניכים, אשר כל אחד מהם מלווה ע"י מדריך צמוד. הפעילות מתקיימת פעמיים בשבוע- ביום שלישי ובשבת אחה"צ. הפעילות בנחל מגוונת ומלאת חוויות. הנח"ל הוקם בשנת תש"ע (2010), כיוזמה מקומית של נוער בית אל. במטרה לקיים עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים פעילות ומפגש חברתי בשעות אחר הצהרים, פעילות שלא הייתה קיימת עבורם קודם לכן. וכן מאפשרת גם להורים מעט מנוחה והפגה מהטיפול האיטנסבי וההשגחה אליה זקוקים הילדים ומפנה אותם לזמעט זמן לצרכיהם וצרכי שאר בני המשפחה. 

את הפעילות בנח"ל מובילים בני הנוער עצמם החל מליווי הילדים והדרכה, ארגון הפעילות השותפת, אירועי השיא וגיוס תקציבים לפעילויות מיוחדות. 

את צוות ההדרכה מובילים ארבעה רכזי הנחל גם הם בני נוער בוגרים. והליווי המקצועי ניתן עי"מחלקת הנוער והרווחה. 


הנח"ל הוקם במטרה להגשים שתי מטרות עיקריות:

1. הענקת חברה לילדים בעלי צרכים מיוחדים, והבאת פעילויות מגוונות ומעשירות, בכדי  
2. סיוע למשפחות החניכים בנטל היומיומי הכרוך בגידול ילד בעל צרכים מיוחדים.


המועצה מקצה לצורך הפעילות את מבנה הנח"ל המצויד ומאובזר בציוד איכותי, משחקים ופינות ישיבה, ומתקצבת את הפעילות השבועית של הנח"ל. אירועי השיא מתוקצבים ע"י שותפות של תושבי היישוב באמצעות מבצע "שקל לנח"ל" ובתרומות נוספות אותן יוזמים בני הנוער. כדי להעשיר את הפעילות הקבועה במהלך השבוע בימי שלישי ושבת, ישנן פעילויות מיוחדות הפרוסות על פני כל השנה. שמטרתן ליצור הנאה ושמחה לילדים, גאוות יחידה וגיבוש הקבוצה, יציאות לשבתות ולטיולים המאפשרים לילדים לצבור חוויות אליהם אינם נחשפים .ולהורים מעט הפגה מהטיפול המסור בילדים כאשר הם שולחים אותם בליווי מדריכים המכירים אותם ואת צרכיהם.


הפעילויות המיוחדות שלנו:

טיול יומיים בחופשת חנוכה. העמותה חוגגת יומולדת בכל שנה במקביל לחודשי הארגון והילדים שותפים להכנות ולהופעות. 

במהלך השנה ישנן שתי שבתות אירוח של העמותה ביישוב אחר, אחת בזמן חורף, והשנייה לאחר פסח. 

שבוע קייטנה מטורף במהלך החופש הגדול. בשבוע זה ישנם יומייים בצפון הארץ עם מגוון אטרקציות איכותיות, יום פעילות בשיתוף חיילי צה"ל, ושבת אירוח. ·

ערב להורים ולצוות ההדרכה בו מתקיימת שיחה או הופעה מיוחדת בנושאים הקשורים לצרכיהם של ילדים בעלי צרכים מיוחדים הכוללת דיון משותף.

בנח"ל, אנו משתדלים מאוד להעניק לילד חברה, חום ואהבה, ומקבלים אותו כמו שהוא. בנח"ל החניכים שמחים להגיע ולחבור יחד אל המדריך- החבר הבוגר שלהם והכל בהתנדבות מלאה של בני הנוער מתוך מסירות ואהבה! ע"י בני הנוער מהיישוב בית אל. 


כדי שנוכל להמשיך בפעילות החשובה, אנו פונים אליכם להיות שותפים שלנו לפעילות נשמח להכיר לכם את הנח"ל.

תרמו לפרויקט המדהים הזה ועזרו לנו להמשיך להעצים את הפעילות!! 


בתפילה ובתקווה לטוב. מודים ומעריכים.

כתובת מייל ליצירת קשר: [email protected]


בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.