כל הפרויקטים
מרכז סיור גלבוע מעיינות
הפרויקט של
מרכז גלבוע מעיינות
מרכז סיור גלבוע מעיינות לזכר סרן צביקה קפלן ז"ל שנהרג במבצע צוק איתן. המרכז יהווה נקודת חיבור בין האדם לעמו ואדמתו.
103%
512,944
מתוך 500,000
0
נותרו
2116
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 13/05/2017

מרכז סיור ולימוד גלבוע- מעיינות הוא גוף המבקש להמשיך את דרכו של סרן צבי (צביקה) קפלן הי"ד.

צביקה, ששימש בתפקיד קצין האג"ם בגדוד הסיור של חטיבת גולני, נהרג במהלך מבצע 'צוק איתן' בכ"ב בתמוז 20.7.14. במבצע זה נלחם צה"ל בתשתיות הטרור בעזה על מנת להשיב את השקט לאזרחי ישראל.


מייד אחרי שצביקה נהרג החלטנו, משפחתו וחבריו, שאיננו שוקעים בתוך האבל, אלא צומחים ממנו ועושים את מה שצביקה עצמו היה עושה – ממשיכים בעוז קדימה. עוד באותו ערב הוקם 'כח צביקה'.

מטרתו העיקרית של 'כח צביקה' היא חיזוק והרמת רוח העם בכלל, ובפרט בקרב חיילי צה"ל. אחת הפעולות המרכזיות, עוד בראשיתו, הייתה פריצת השביל הרטוב השוכן בפארק המעיינות- עמק המעיינות. מקום קסום זה מהווה מוקד משיכה אדיר ומשלב בתוכו מים, זיכרון ונביעת חיים הממשיכים את שירת חייו של צביקה - "כמו המים שזורמים אל מקורם שבים".

כמו כן, הקמנו את  "כח צביקה" החל במפגני תמיכה בעם ובצבא, הקמת "מצפור צביקה" ביער עופר, פרויקט סימנים בדרך- סימניות כתובות מתוך ערכיו הגבוהים של צביקה, ויצירת חוברת "סימנים בדרך"- ללימוד והעמקה בספרי יהושע שופטים לתלמידי החטיבה. פרויקטים חברתיים מגוונים וביניהם עזרה לנזקקים, פריסות ופעילויות חינוכיות בבסיסי צה"ל השונים, מרוצים עממיים, והיד עוד נטויה.

כדי שדרכו של צביקה האהוב תמשיך לגדול ולהשפיע גם שנים ארוכות אנו מזמינים אתכם  להיות שותפים ביחד איתנו בהמשך דרכו של צביקה, ולקחת חלק בהקמת מרכז סיור ולימוד גלבוע מעיינות.

המרכז ישמש כמקום ערכי ומצמיח המבקש להנחיל חיבור לזהות, לעם ולארץ. כל זאת מתוך חיבור לחלקים השונים בעם, ביניהם: תלמידים, חיילים, גמלאים, משפחות וחֶבְרות עובדים.

כך דרכו של צביקה תמשיך ותחזק את עם ישראל עוד שנים רבות.

בחדשים האחרונים אנו עמלים רבות למען הקמת פרויקט חשוב זה.

בנינו תכנית עבודה לטווח הקצר ולטווח הארוך, מתוך שיתוף פעולה מלא עם מובילים מקצועיים בתחום בעלי ניסיון עשיר.

מיותר לציין שהקמת פרויקט בסדר גודל שכזה דורשת משאבים רבים. אנו נכונים להשקיע בו ומבקשים לראות אתכם כשותפי אמת בהקמת מרכז זה – שאינו אלא המשך דרכו המיוחדת של צביקה.

מצורף קישור לסרט הזיכרון שהופק במלאת שנה לנפילתו.


הצטרפו אלינו!

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.