כל הפרויקטים
שיקום מצפור יובל
הפרויקט של
אורי אליטוב
לפני כמעט 3 שנים יובל הימן ז"ל נפל בקרב במבצע "צוק איתן" הוקם לזכרו מצפור באפרת וכרגע המצפור מוזנח ולא במצב ראוי עזרו לנו לשקם אותו. תודה!!
105%
7,380
מתוך 7,000
0
נותרו
40
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 02/07/2017

לאחר שהגענו אל היעד בזמן קצר אנו מציבים את היעד הבא- 8000ש"ח על מנת שנוכל לתת לאנדרטה לזכרו של יובל חלק יותר גדול ומרכזי פיזית במצפור. תודה.

*English follows the hebrew text*

שיקום מצפור יובל הימן ז"ל

סגן משנה יובל הימן בן זהרה ומשה נולד בירושלים, כ"ח סיון תשנ"ג נפל בפעילות מבצעית, כ"ג תמוז תשע"ד (21/7/14) הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי הר הרצל הותיר הורים, שתי אחיות ואח בן 21 בנפלו.

לאחר נפילתו של יובל הימן הוחלט להקים מצפור לזכרו לאחר זמן קצר הוקם המצפור אך כרגע לאחר כמעט שלוש שנים המצפור במצב של הזנחה ואינו נוח לישיבה. אנו סניף בני עקיבא אפרת-גפן החלטנו לקחת על עצמנו לשקם את המצפור לזכר יקירנו אשר לא היה רק אחד מתושבי אפרת אלא גם מדריך בסניף שלנו. אנו זקוקים לעזרתכם בכדי לשקם את המצפור ולהפוך אותו למקום נוח יותר ומכובד, אנו נשמח אם תתרמו לנו כדי שנוכל לשקם את המצפור ולהציב בו בעזרתכם אנדרטה לזכרו של יובל, ספסלי ישיבה, מפה טופוגרפית של המקום ואזור מוגדר למדורה/מנגל ומים. ובעיקר להפוך אותו למקום נוח יותר מכובד.

מעט על יובל:
בנם הבכור של זֹהרה ומשה. יובל נולד בירושלים ביום כ"ח בסיוון תשנ"ג (16.6.1993). אח בכור לארבל, אשחר ואלומה.

יובל גדל והתחנך באפרת, למד בבית הספר היסודי ממ"ד "עשה חיל", ובחטיבת הביניים ותיכון "דרך אבות". הוא הדריך בסניף בני עקיבא והתנדב בקייטנת "שלוה" לילדים עם צרכים מיוחדים. יובל שאף למצוינות בכל אשר פנה, וכך הצטיין בלימודים ובספורט. לצד זה היה אוהב אדם, וידע למצוא נתיב ודרך לכל אחד מהסובבים אותו, גם אם היה שונה ממנו. בכל דרכיו נהג בצניעות סבלנות וסובלנות והאיר בחיוך וסבר פנים יפות.

ב-19.1.2012 התגייס יובל לצה"ל. הוא התחיל את שירותו הצבאי כלוחם בפלחה"ן צנחנים, והתבלט כחייל טוב. יובל סיים קורס מ"כים בהצטיינות, ולאחר מכן הדריך בטירונות בבא"ח צנחנים. במהלך שנת 2014 התחיל קורס קצינים, ועם פתיחת מבצע "צוק איתן" החל כצוער את ההשלמה החיילית בקורס הקצינים. תוך מספר ימים הצטרף יובל ללחימה כקשר מפקד גדוד "גפן".

בבוקר יום שני, 21 ביולי 2014, בשעה 5:30 בבוקר, זוהו דמויות חשודות כמה מאות מטרים מערבית לעיר שדרות וצפונית לקיבוץ ניר עם. ההודעה הועברה גם למפקדי גדוד "גפן" מבה"ד 1 שאבטח את הגזרה. בשל הקִרבה הגדולה ליישובים ובשל החשש מפני פגיעה בתושבים, החליט מפקד הגדוד, סגן-אלוף דולב קידר, להגיע למקום עם חבורת הפיקוד של הגדוד, ולבחון אותו מקרוב. הצוות הוזנק לאזור בשני ג'יפים. באחד מהם ישבו סא"ל קידר, יובל הקשר שלו, סמל נדב גולדמכר ורב-סמל בכיר קסהון (דני) ביינסאין. כלי הרכב הגיעו למקום החדירה, וסא"ל קידר הורה לנהג רכבו לעקוף את הרכב שחבר אליהם. המחבלים – אשר יצאו מפיר מנהרה לבושים כחיילי צה"ל וחמושים בנשקים, בחגורות נפץ ובמטענים – ירו טיל נגד טנקים לעבר רכב מפקד הגדוד ולאחריו עוד טיל. מפקד הגדוד, יובל והגשש ירדו מן הרכב ונהרגו בשעה שניהלו קרב עם חוליית המחבלים. גם נהג הרכב נהרג. כוחות רגליים, טנקים וכלי טיס של חיל האוויר, הסתערו על המחבלים. עשרה מהם נהרגו ושניים ברחו חזרה לעזה.

אלעד שושני חברו של יובל בקורס הקצינים העלה דברים לזכרו של יובל מהפגישה האחרונה שלהם שעות ספורות לפני הקרב "יובל עלה ל'דויד' (רכב שטח רכב ממוגן) ואני להאמר, בדרך למה שנראה כעוד לילה שקט, על גבול הרצועה. השעה 06:00 בבוקר ופתאום אני שומע צעקות בקשר: 'שלושה הרוגים לכוחותינו, מחבלים בקו דיווח 38, פצצת 'אר פי גי!!!' ואנחנו בלי לקבל פקודה, מניעים וטסים למקום האירוע, תוך שניות שנראות כנצח אנחנו שם. בלאגן, ריח נוראי שבחיים לא הרחתי, ובתוך כל הכאוס הזה, אני קולט התמונה שלא אשכח כל חיי: אתה יובל, שרוע על הקרקע ליד העץ, עם הנשק ביד ולצידך שלושה מחבלים הרוגים, שלפי כל הסימנים וזוויות הירי הספקת לחסל לפני שנפגעת. והתמונה הזו מספרת עליך הכל: לפני שנלקחת מאיתנו, לא הססת לפרוק מהרכב תחת מטח אש תופת ומטחי 'אר פי גי', לתפוס עמדה שולטת, לירות ולפגוע בלא פחות משלושה מחבלים שיצאו מהמנהרה".

יובל היימן נפל בקרב במבצע "צוק איתן" ביום כ"ג בתמוז תשע"ד (21.7.2014). 

בבקשה עזרו לנו לשקם את המצפור תרומתכם חשובה לנו, תודה רבה!!


מצפור יובל כיום

 הנוף אשר נשקף מהמצפור

      הנוף אשר נשקף מהמצפור

 

ספסלי הישיבה כיום

Yuval heyman was killed as a soldier during operation Protective Edge and in his memory a lookout point was erected in efrat. These days the lookout is neglected and deserted.
We, the Bnei-Akiva branch of the Efrat, have taken upon ourselves to repair the lookout in honor of Yuval but we need your help to make this idea bear fruit and commemorate our dear friend.
We would like to place a monument in memory of Yuval with some benches, tables etc.
Please help us fund this project and donate for this noble cause.
Thank you

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.