כל הפרויקטים
אופניי טנדם לעיוורים
הפרויקט של
מוטי גנון
'גלגלאור' היא קבוצה של רוכבי אופניים עיוורים ורואים, הנוסעים ביחד באופנים זוגיים. מטרת הגיוס לרכוש עוד אופנים כדי שנוכל לצרף עיוורים נוספים.
102%
38,550
מתוך 37,800
0
נותרו
166
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 11/10/2017

הגענו ל 100%! הפרוייקט יוצא לדרך!

תומכים יקרים!

הגענו ל 100%. בקרוב נוציא הזמנה לשני זוגות אופניים חדשים, ונאפשר לעיוורים נוספים להצטרף לקבוצה. כל הכבוד לכל מי שתמך בנו. אתם אנשים יפים! בזכותכם המקום שאנו חיים בו, הופך למקום טוב יותר.


זה עדיין לא סוף הדרך

הפרוייקט ממשיך, עד ל 12 בחודש.
בימים הללו, יש אפשרות לאסוף תקציב נוסף, שמטרתו לחדש את האופניים הקיימים. זו מטרה חשובה אף היא.

אם נוכל להגיע ליעד של 42,000 ש"ח, יהיה לנו מספיק תקציב על מנת לקנות חלקי חילוף ולחדש את האופניים הקיימים, שיש מאחוריהם כבר הרבה מאד קילומטרג', ויהיה טוב לחדש אותם.

תודה שוב לכל התומכים!
אין כמוכם.

שלכם,
קבוצת גלגלאור

על הפרוייקט

'גלגלאור' היא קבוצה של רוכבי אופנים עיוורים ורואים. אנו משתמשים באופנים טנדם, שהינם אופנים מיוחדים בעלי שני מושבים, באמצעותם בעלי לקויות הראיה, יכולים להשתתף בחווית הרכיבה. מטרת הפרוייקט, להשיג מימון על מנת לרכוש עוד אופניים ולהגדיל את הקבוצה. כך נוכל להענות לבקשות של עיוורים נוספים שהיו מאד מעוניינים להצטרף.

עלות כל זוג אופניים הוא 18,900 שקל. אנו מבקשים להוסיף לפחות שני זוגות אופניים לשני רוכבים חדשים. אך כמובן שאם נצליח לגייס יותר, נוכל להוסיף עוד רוכבים. אם יהיו לנו עודפים, נשקיע אותם בחידוש ותחזוקה של האופניים הקיימים. חשוב לציין שכל הפעילות בקבוצה, מתבצעת בהתנדבות מלאה, והתרומה תשמש אך ורק לצורך רכישה ותחזוקה של הציוד.רכיבה משותפת ב'דרך נוף הכרמל'. בתמונה, סווטה ומוטי.


על הקבוצה והפעילות


קבוצת 'גלגלאור' פועלת במסגרת 'בית חינוך עיוורים' בירושלים, וחברה ב'התאחדות הישראלית לספורט הנכים'. בקבוצה חברים אנשים מכל המגזרים. עולים חדשים, עולים ותיקים, ילידי הארץ, יהודים וערבים. אפשר לציין כי אחד הדברים היפים הוא שנוצרו בקבוצה, הוא הקשר החם בין האנשים, אינטגרציה ויחסי חברות נדירים.

אנו יוצאים לרכיבות, לפחות פעם בשבוע, בקיץ ובחורף. קשה לתאר את השימחה והאושר, שנותנת הפעילות המשותפת, לאנשים שראייתם ניטלה מהם, לעיתים באופן טראגי. הרכיבות שלנו מתבצעות בדרך כלל באזור הכרמל, העמקים ויקנעם, כאשר מסלול טיפוסי הוא באזור ה 30 ק"מ. המתנדבים שלנו הם רוכבים מיומנים, בעלי ניסיון רב ברכיבת שטח. יפתיע לדעת, עד כמה גם העיוורים, מרגישים בהבדלים בין אזורים ותווי שטח שונים, ועד כמה הגיוון במסלול חשוב להם.


רכיבה ביום שישי בבוקר ביערות מנשה. לרכיבה מצטרפים לעיתים רוכבים באופני סינגל רגילים.


כיום יש לנו 5 זוגות אופנים, אשר נתרמו על ידי גופים וחברות. תהליך קבלת תרומה מגופים אלו הוא ארוך ומיגע. החלום שלנו הוא להגיע לפחות ל 10 זוגות אופנים. אנו מקווים כי באמצעות פלטפורמת 'גיוס המונים', נוכל להגיע ליעד שלנו בזמן קצר. אנו מודים מראש ונותנים את כל אהבתנו, לכל מי שיתרום לנו.

האנשים מאחורי הקבוצה

שמי מוטי. במקצועי אני עובד בהתקנה של מערכות רפואיות בבתי חולים ומוסדות. קבוצת 'גלגלאור' היא הקבוצה השלישית של רואים ועיוורים אשר הקמתי. לפני קבוצה זו הקמתי שתי קבוצות רואים ועיוורים במסגרת של עמותות שונות. אחד הדברים שהפריעו לי היא שבמסגרות הקודמות, העיוורים נדרשו לשלם עבור ההשתתפות. על מנת לפתור זאת, הקמתי את קבוצת 'גלגלאור'. 

הייחוד של קבוצה זו, היא שכל הפעילות היא בהתנדבות מלאה וללא שום תשלום. אף אחד מהעיוורים אינו צריך להוציא שקל מכיסו על מנת להשתתף. המתנדבים אף דואגים להסיע את העיוורים למקומות המפגש, ולהחזיר אותם הביתה בתום הפעילות. הקבוצה החלה כגרעין קטן של מתנדבים, וכיום מונה מעל 12 רוכבים מתנדבים מנוסים ברכיבת שטח.יחד איתי מתנדבים אברי, איל, נחי, עידית, אורן, אופיר, ירום, נעם ועוד...

מלבד הפעילות השבועית השוטפת, אנו משתדלים לגוון ולנסוע למקומות חדשים. כך למשל, יצאנו לאחרונה לרכיבה באזור אצבע הגליל. כמו כן הקבוצה מתכננת טיול אופניים בבולגריה, ואף מתעתדת להשתתף בספורטיאדה באילת שתערך בחודש אוקטובר 2017.

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.