כל הפרויקטים
משק תושיה -נושא אלומותיו
הפרויקט של
משק תושיה
בזכותכם נוכל להמשיך לקיים חווה בת קיימא במדבר על טהרת עבודה עברית. גפנים , זיתים, בוסתן פירות ואננס ימשיכו להניב עוד שנה שלמה.
106%
42,400
מתוך 40,000
0
נותרו
156
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 31/10/2017

נושא אלומותיו הוא מיזם חקלאי חינוכי הקם במשק תושיה במושב באר מילכה שעל גבול מצרים. 

הגיוס הצליח ב"ה! וזה יאפשר לנו להשקות שנה שלמה! 

שטח של 30 דונם במדבר הכוללים בין השאר 8 דונם גפנים, 15 דונם זיתים, 6 דונם בוסתן פירות מגוון ועוד דונם של אננסים צעירים. 

אבל זה עדיין לא נגמר, יש עוד כמה ימים להמשיך בגיוס, היעד הבא בימים הקרובים הוא 50,000 ש"ח כי ההשקעה באדמה היא אין סופית...

יש עוד לבנות מחסן, לקנות דשן, לחדש את ערימת הקומפוסט, להוסיף טפטפות,  לסיים את הגדר מסביב שיהיה תחום שבת וגם להרחיק גזלנים, להתקין דוד מים חמים למתנדבים היקרים שמסתפקים במים קרים גם בחורף (לפחות זה בריא), להחליף צינורות שדורבנים החליטו ללעוס ועוד ועוד ועוד...

האדמה חיה וצריכה לדאוג לה,

כמו שהאדמה היא לנו כאמא

כך היא גם כתינוקת

שיחד אתכם,

אנחנו עוזרים לה לגדול...

קוראים לי גל תושיה,  והקול הפנימי שלי שלח אותי לדרך ארוכה. ממתכנת מחשבים, ליוצר סרטים ומוסיקה ניסיונית המופיע במועדוני תל-אביב, סאונדמן בטלוויזיה...ועד לעבודת האדמה במדבר והכל תוך כדי תהליך ארוך של תשובה.

האהבה שלנו לאדמה החלה באופן מפתיע בדרום תל אביב, שם זכינו לגור בבית קרקע מט ליפול וגינה סביבו. העשבים השוטים והקוצים שהשתלטו מסביב עוררו בנו את הרצון להתחיל לעשב, לנקות ולחשוף את האדמה. כשהתבוננו באדמה החשופה הלב קרא לשתול!  כיוון שזו היתה לנו הפעם הראשונה, לא היה לנו מושג מה ואיך לגדל. אז התחלנו פשוט. מזרע עגבניה שגדל והצמיח עגבניה שהאדימה, ואחרי שנגסנו בה לא היתה דרך חזרה. התאהבנו.כמשפחה חיפשנו עד שמצאנו נחלה ובין הדיונות שהן ממש חלק מדבר סהרה אנחנו מגדלים על אדמה בתולית שלא עובדה מעולם: גפנים, זיתים ותמרים מפירות שבעת המינים וגם...אננס, מתוך מטרה ליישב את ארץ ישראל, להפריח את השממה ולקרב את עם ישראל לאדמתו.

אתם בטח שואלים למה לגדל פירות דווקא במדבר

אז קודם כל החום והיובש המדברי לא מאפשרים למחלות צמחים להתפתח, ויחד עם בידוד מכל ישוב שמפחית את רמת המזיקים הפוגעים בצמחיה, אנחנו יכולים לגדל בצורה טבעית פירות משובחים ונקיים מריסוסים כימיים. 

סיבה נוספת היא החול הבתולי שמאפשר לנו לגדל, לעצב ולהחיות את האדמה כמו שאנחנו רוצים אותה: נקייה מרעלים, רעננה ופוריה. מקום שגם ילדנו יכולים להסתובב בו בבטחה.

הכרם בין חודש נטוע בלב המדבר בחול הבתולי


בזכות העיסוק בחקלאות הלב שלנו נפתח ונולד הרעיון של משק המבוסס על עבודה עברית, וכך גילינו את הזכות הגדולה להיפגש עם אנשים נפלאים שבאים לעבוד איתנו את אדמת ארץ ישראל. נוכחנו לדעת מעצמנו ומכל מי שבא להתנדב ולעזור לנו שהעבודה החקלאית מרפאת את הנפש העירונית שמתגעגעת לקשר עם השדה, למגע הישיר עם הטבע שכל כך חסר בימינו.

גבריאל, ינון, ישי, יהוידע ואבי בוצרים ענבי יין


השנה המשק בשנת נטע רבעי, זאת אומרת השנה הרביעית של המטעים ובה סוף סוף הפירות מותרים לאכילה. בשנה זו אנחנו מתכננים לבצור ענבים למאכל וליין ולמסוק זיתים לשמן.  


המים הם חיים ובמיוחד במדבר. בואו להיות שותפים איתנו בהפרחת השממה ובישוב הארץ, להפוך חול לשמן ויין, יחד נביא חיים למדבר.


אנחנו מזמינים אתכם לתרום וליהנות מפרי המדבר, 

תודה רבהנוטעים את "כרם נתן" על שם בננו נתן חיים


מתנדבים ממכון מאיר עוזרים לעשב בין שתילי הברוקולי


הרב חנוך כהן ממכון מאיר מנקש עשבים בכרם


דניאל משבדיה ויאסו עובדים ביחד


האשכולות הראשונים


נגה בתנו הבכורה מגינה על השתילים הרכים עם קרטון מיץ


טו' בשבט תשע'ד שתלנו את עצי הזית וברקע העץ העתיק
הנוף חמש דקות הליכה מהמשק
נגה וטליה מחוץ לקרוואן בבאר מילכה
נתן חיים ועץ תמר


בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.