כל הפרויקטים
עכבישים על ארונות חשמל
הפרויקט של
שחם טמיר
שלום חברים! אני רוצה להזמין אתכם לקחת חלק בהפיכת מזכרת בתיה ליישוב הראשון בעולם שצילומי מאקרו של פרוקי רגליים מעטרים בו את המרחב הציבורי.
100%
15,000
מתוך 15,000
0
נותרו
98
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 20/11/2017

שלום חברים,

אני רוצה להזמין אתכם לקחת חלק בהפיכת מזכרת בתיה ליישוב הראשון בעולם שצילומי מאקרו של פרוקי רגליים מעטרים בו את המרחב הציבורי.


החזון -

לאחר שישבתי עם נציגי המוצעה, הוסכם שהמועצה תתקצב את מימוש הפרוייקט בכ10,000 ש"ח. מימון המועצה יאפשר הדפסת 30 מדבקות גדולות הנושאות צילומים של פרוקי רגליים שייתלו על ארונות חשמל במרחב הציבורי, ברחובות ראשיים, במושבה מזכרת בתיה. את התמונות אצלם במהלך השנה הקרובה ואציג אותן למועצה בהקדם. הסכום שיגוייס בפרוייקט זה ישמש להרחבת הפרוייקט, העמקת המסר שלו והאפקט שהוא מייצר על ידי הפצה רחבה של עלוני מידע, פעילויות חינוכיות, פלאיירים מותאמים לילדים, הדפסת גלריית תמונות שתיתלה בבתי ספר מקומיים ועוד'...

חשוב להדגיש - תקצוב המועצה נדרש לעבור עוד ועדות ואישורים - כך לפי דברי נציג המועצה שאיתו שוחחתי.  אין קשר בין תקצוב המועצה לגיוס בקמפיין, הכסף שיגוייס בקמפיין ישמש להפצת מידע על הפרוייקט והעצמה שלו, תקצוב המועצה ישמש להקמת הפרוייקט שינוהל כולו בידי המועצה. התמונות בעבור הפרוייקט יצולמו על ידי בהתנדבות וייתרמו למועצה לצורך הפרוייקט, העבודה על הפרוייקט מצידי תהיה בהתנדבות מלאה וללא שום רווח.

עולם פרוקי הרגליים מרתיע (ללא סיבה רציונלית) רבים בציבור הרחב. עכבישים, חיפושיות, זבובים ועוד שלל יצורים הם ברובם בעליי חיים מרתקים שלא מהווים מטרד או סכנה אמיתית לאדם. הרתיעה של הקהל הרחב מהם נובעת מחוסר ההכירות עם עולמם המוזר של היצורים הללו, שלפעמים נדמים לנו מקרוב כחייזרים מעולם אחר. פרסום תמונות בעלות מאפיינים אסטטים ומרגשים של פרוקיי רגליים במרחב הציבורי תוביל לעניין רב יותר בעולמם ותיתן מעוף לסקרנות הטבעית שבאנשים לחקור ולגלות אודות אותם יצורים. כולי תקווה שההזדמנות לגלות את עולם היצורים הקטנים, דרך צילומי מאקרו, ימתן את הרתיעה מאותם יצורים, ויאפשר לאוכלוסיה הרחבה לשנות את תפיסתה לגביהם.


מי אני?

שמי שחם ואני צלם מאקרו חובב ממזכרת בתיה. עולמם של היצורים הקטנים ריתק אותי מאז שאני זוכר את עצמי. את צילומיי הראשונים צילמתי במצלמות קומפקטיות פשוטות ובטלפון הנייד. במהלך השנים האחרונות השקעתי בציוד יקר ואיכותי, בלמידת התחום ובהתמקצעות בו ואני מאמין שהגעתי לשלב שבו אני מוכן להדפיס את הצילומים שלי ולתלות אותם לראווה. לפני כחצי שנה פתחתי את קבוצת הפייסבוק 'חובבי קופצניים בישראל', המוקדשת ליצורים החביבים עליי בתחום. לאחרונה יזמתי את 'יום הקופצנים הבין לאומי' (International Jumping Spider Day), שמטרתו לעורר מודעות ליצורים הקטנים הללו ולקרב את הקהל הרחב אליהם. היום זכה להכרה בין לאומית על ידי מובילי דעה ויוצרים בתחום ונחל הצלחה רבה.


כיצד החזון אמור להתממש?

ישבתי עם נציגי מועצת מזכרת בתיה ששוחחו איתי בנושא והביעו נכונות לתמוך ולממש את החזון. לאחר יצירת גלריה מתאימה של צילומי פרוקי רגליים שצולמו בשטח המושבה, יישלחו הצילומים להדפסה על מדבקות איכותיות, ויודבקו על ארונות חשמל נבחרים במושבה, על ידי איש מקצוע, בתיאום עם המועצה. פורמאט דומה נוסה במושבה הקטנה עם צילומי ציפורים מקומיות וזכה לאהדה רבה.

על הפרוייקט לעבור עוד ועדות ואישורים, אך קיימת נכונות גדולה לממש אותו. תמיכתם בפרוייקט תהווה אישור עבור נציגי המועצה שהציבור אכן מעוניין בהקמת פרוייקט מסוג זה!

לאחר גיוס הכסף אערוך ימי צילומים מרוכזים במושבה במטרה ליצור גלריית צילומים מקומיים שמתוכה יודפסו כ-5 צילומים שיהוו פיילוט ויודבקו על ארונות חשמל כבר בחודשים הקרובים. בהמשך, יודפסו כ-20-30 צילומים אשר ייתלו במהלך השנה הבאה.

יחד עם הדבקת המדבקות על ארונות החשמל, על מנת להגביר את האפקט, יחולקו פלאיירים לילדים, עלוני מידע לכל בתי האב במזכרת בתיה, יודפסו גלריות תמונות שייתלו בבתי ספר ועוד'...


לאן הולך הכסף?

אין דבר מספק יותר עבורי מלקרב את הקהל הרחב אל עולם פרוקי הרגליים ולמנוע את הרתיעה שלו מהם דרך הצגת תמונות מאקרו החושפות את העולם המופלא הזה שבדרך כלל כל כך סמוי מן העין.

הסכום שגוייס יושקע במספר מפעלים שיקדמו את ערכי שמירת הטבע בדגש על חשיפת הציבור לעולם פרוקיי הרגליים.

- הדפסת גלריית תמונות שתיתלה במתנ"ס המושבה

- הדפסת תמונות על קאפה שייתלו בבתי הספר של המושבה.

- הדפסת פליירים המציגים את הפרוייקט ומזמינים את התושבים להתעניין ולהכיר את פרוקיי הרגליים המקיפים אותם באמצעות הפרוייקט. חלוקת הפליירים לכל בתי האב במזכרת בתיה

- הדפסת עלונים המכוונים לילדים שבהם צילומי פרוקי רגליים נפוצים בבית, והסבר קצר עליהם. חלוקת העלונים בבתי הספר.

- הפצת סטיקרים

ועוד ועוד...

(בנוסף, הסכום מהגיוס יכסה את את הוצאות הגיוס – עמלת האתר, הזמנת התשורות ושליחתן לתומכים).

במידה והמועצה תאשר את הפרוייקט ואת תקצובו, היא תהיה האחראית על ניהולו, שום תקציב לא יעבור אליי אלא רק לספקים והקבלנים שהמועצה תבחר לעבוד איתם על פי הבנתה. חלקי בפרוייקט שהמועצה מתקצבת הוא בהתנדבות מלאה וכולל את צילום הצילומים, עריכתם לפי מידות שאקבל מהמועצה, והגשת הצילומים המוכנים למחלקה הרלוונטית במועצה.


אני מאמין שהפרוייקט יכול  לתרום רבות לייחסו של הקהל הרחב אל עולם פרוקיי הרגליים ולעורר הדים רבים בעיתונות ובמדיות אחרות.

אתם מוזמנים להתרשם מהתמונות האחרונות שצילמתי באפריקה באלבום הפייסבוק שלי - African macro safari

 

 

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.