כל הפרויקטים
תומכים בשיקום של דניאל
הפרויקט של
דניאל אור
אני לאחר ניתוח גב מורכב וזקוקה לעזרתכם ולתרומתכם בשיקום האורתופדי והנוירולוגי שעליי לעבור בשנה הקרובה על מנת שאצליח לעמוד על רגליי שוב.
104%
125,240
מתוך 120,000
0
נותרו
963
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 09/01/2018

לעתים האור שלנו כבה, אך נדלק מחדש על ידי אחר וכל אחד מאתנו חייב תודה מקרב לב לאלה שהדליקו מחדש אור זה. (אלברט שוויצר)

הקמפיין הגיע ליעד!!!

אני רוצה לומר תודה על האמון, על האכפתיות, על הנתינה, על השיתופים הרבים והכי תודה על כך שפתחתן את ליבכן ואת כיסכן עבורי ועבור בנותיי וחשובה לא פחות התודה על התמיכה הגדולה בכל הזמן הזה.

תודה לקוראי הדף האישי שלי בפייסבוק ולכל מי שהצטרפה לקבוצת הפעולה של הפרויקט.

תודה ענקית מעומק ליבי לנשים המהממות שליוו אותי מאחורי הקלעים ושרדו את רכבת ההרים המטורפת שהייתה בזמן הקמפיין. נשים שעבדו למען הפרויקט ימים ולילות, בחגים ובשבתות.

תודה מיוחדת לאישה נדירה ומיוחדת שבלעדיה כל זה היה לא אפשרי! אישה שהאמינה שהיעד לגמרי אפשרי גם כשאני לא האמנתי בכך עצמי.

אני רוצה להזמין אתכן לרכוש מהתשורות השוות שעוד נשארו בקמפיין. נשאר קצת פחות מיממה לגיוס, ולמרות הגעת הקמפיין ליעדו – מה שיאסף מעבר יעזור לי לשפר את חיי.

תודה ומאחלת לכולנו להיות מדליקי האור עבור אלה שנמצאים בחושך. אולי תתחילי את סרטון הקמפיין בלספר שאת משתמשת בחיתולים למבוגרים ואז תצחקי? זה יצליח להעביר את הציניות וההומור שבך שעוזרת לך להתמודד. אלה שלא מכירים אותך צריכים לראות עד כמה את מיוחדת!

 קשה לי. עניתי לה. במילים כתובות יותר קל לי לספר ולשתף.

פאק איט! אני לוחמת! מה זה סרטון בשבילי?

אז אספתי כוחות ושכבתי להכין סרטון.

אני אישה בת 33 שמרגישה בת 80. איך מקצרים 80 שנים לסרטון קצר ומעניין?

אני אישה מיוחדת ונדירה. באמת! אפילו המומחה לעמוד השדרה אמר לי.

לרוב האנשים לא מתנתקת עצם מעמוד השדרה המותני בערב אחד בהיר. למעשה זה קורה לאחוז אחד מהאוכלוסיה בעולם.

אז מה אני מבקשת מכם בעצם?

מטרת הפרויקט היא גיוס כסף לשיקום האורתופדי והנוירולוגי שמצפה לי בשנה הקרובה. אין לי ביטוח בריאות כך שרוב הטיפולים המשלימים שלי נעשים באופן פרטי, למעט השיקום הנוירולוגי עצמו בתל השומר. מדובר בטיפולים שונים כמו פיזיותרפיה, הידרותרפיה, פיזיותרפיה של רצפת האגן, מטפלת בשיטת פאולה, דיקור סיני על מנת להקל על הכאבים שיש לי, מוצרי ספיגה, נסיעות בשכיבה מלאה לשיקום הנויורולוגי במרפאת נפגעי חוט שדרה בתל השומר ומעבר דירה לקומת קרקע מאחר ואינני מסוגלת לעלות במדרגות לדירת עמיגור שלי שנמצאת בקומה השלישית.

אני לוחמת. אני אמא. אני נופלת וקמה. אני סטודנטית למשפטים. אני פעילה חברתית ואקטיביסטית בכנסת. אני פועלת למען נשים נפגעות אלימות. אני מהסוג שנלחם בכל הכוח על מנת לייצר לעצמו מציאות אחרת – טובה יותר מזו שהייתה, למען עצמי קודם כל ולמען שלושת הבנות שלי.

אבל כרגע אני בעיקר מחלימה מניתוח גב מורכב וזקוקה לעזרתכם כדי לחזור להיות מי שאני. כדי לחזור לעמוד על רגליי ולהילחם למען אלו שקולם לא נשמע בחברה.

מוסיפה קטע מראיון ששודר איתי בתוכנית ערב חדש לפני שנה לציון יום המאבק באלימות כלפי נשים. 

פירוט רפואי לגבי מה שקרה לי

בחודש מאי האחרון התנתקה לי עצם מעמוד השדרה המותני. הרפואה לא יודעת להסביר למה זה קרה. לא נחבלתי ולא עברתי תאונה. למעשה, מעולם לפני כן לא חוויתי כאבים או בעיות בגב. בגלל שמדובר בדבר שמאוד נדיר שיקרה, לקח זמן עד שהבינו מה בעצם קרה לי וממה אני סובלת ולקח זמן גם עד שנמצא מנתח מומחה לעמוד שדרה ונוירוכירורג שינתחו אותי.

העצם שהתנתקה לי נכנסה מאחורי גוף החוליה התחתונה ועלתה למעלה לתוך החלל. עמוד השדרה ניסה לפצות על העצם שאיבד ופיתח זיזים (עצמות קטנות) לאורך עמוד השדרה שלי, זה גרם להיצרות קשה של חוט השדרה ולזליגת נוזלי הדיסקים בכל אזור הפגיעה לתוך חלל עמוד השדרה.

הניתוח שעברתי

עברתי 3 הליכים כירורגיים בגב התחתון בניתוח אחד שנמשך קצת יותר מ-4 שעות. בניתוח פתחו את הגב התחתון שלי באורך של 10 ס"מ. שאבו עם מזרק מיוחד את נוזל הדיסקים שפרץ לתוך עמוד השדרה, ניסרו את קשת החוליה התחתונה החוצה על מנת להגיע לעצם שהתנתקה ולהוציא אותה, כרתו את כל הזיזים שצמחו והפעילו לחץ גס על העצבים וניקו את הבצקת סביב עמוד השדרה וחוט השדרה.

בשפה רפואית עברתי דיסקטומיה, למינקטומיה וניאורוליזיס.

הניתוח הצליח אך לעצבים שנפגעו לוקח זמן להשתקם.

יש לי פגיעה בעצב שאחראי על תפקוד הרגליים ואני הולכת בעזרת הליכון או מקל הליכה ויש לי פגיעה קשה בסוגרים מה שאומר בשפה פשוטה שאני מבצעת ריקון לשלפוחית השתן שלי בעזרת קטטר חד פעמי ומשתמשת בתחתונים סופגים מיוחדים ובלילות בחיתולים למבוגרים. לא נעים ואף מביך במיוחד.

 מי אני?

אני דניאל אור, אני משדרות, אם חד הורית לשלוש בנות נפלאות. 

החיים שלי לא היו קלים. בילדותי חוויתי פגיעות מיניות, הורחקתי מהבית, נדדתי בין מוסדות רווחה, שם עברתי התעללות מינית נוספת, זוגיות אלימה וסדיסטית שהצלחתי להיחלץ בעור שיני למקלט לנשים מוכות.

כרגע אני בחוסר תפקוד מוחלט. גרה בבית הורי עם הבנות, כי אני לא מסוגלת לעלות לדירת עמיגור בקומה השלישית ומחכה שהבירוקרטיה תסייע. אני עומדת לפני שנת שיקום מאתגרת פיזית, כרוכה בנסיעות לבדיקות ומעקב בבית החולים תל השומר, אני אלחם על החיים שלי ועל הגשמת החלומות שלי. אבל הבנתי שאני לא יכולה לעשות את זה לבד. בעזרת חברות פתחתי את קמפיין גיוס הכספים הזה. 120,000 ₪, כ8,800 ₪ עבור כל חודש לשנה הקרובה (אחרי התשלומים לאתר ולסליקה). כל נסיעה לשיקום עולה 600 שקל. יש לי טיפולי פיזותרפיה והידרותרפיה. פיזיותרפיה של רצפת האגן ומטפלת בשיטת פאולה ועוד. יש לי שאיפות גדולות, אבל לפני שאני עוזרת לאחרים, הבנתי שבמצבי, אני חייבת עזרה. כל שקל יקדם אותי ואת הבנות שלי וייתן לי את השקט הכלכלי הנדרש כדי להחזיר את החיים שלי לקדמותם.

אתם אולי לא מכירים אותי, אבל תאמינו לי, שכדאי לתמוך בי. ששווה להאמין שאני מסוגלת. האנשים האלה שהאמינו בי לאורך כל הדרך בפנימיות ובמקלט לנשים מוכות, הם אלה שגרמו לי להגיע לחלום גדול ואני צריכה את העזרה שלכם כדי לעבור את השנה הקשה הזאת ולהמשיך להגשים. כל שקל יעזור וכל תפילה ואמונה ותמיכה מחממת לי את הלב

בעזרתכם אוכל להשתקם אורתופדית ונוירולוגית וגם כלכלית על מנת שלא אכנס לחובות בעקבות ההוצאות הרפואיות שלי. לאחר שנת השיקום אחזור ללימודי המשפטים שלי ואסיים אותם בהצלחה ואלווה נשים נפגעות עבירות מין בהליך הפלילי והאישי שהן עוברות ואפיץ אור וטוב לנשים שיזדקקו לי באשר הן וככל שאוכל לעשות זאת. אצליח להעניק לבנותיי אותי בחזרה. את האמא שהן איבדו קצת בחודש מאי האחרון. אוכל לרכוש עזרה אישית בבית ובכך להוריד מהעול שנמצא על כתפיהן ואולי, אולי אצליח גם להגשים את חלומי הגדול ביותר ולפתוח מקום שתומך בנשים נפגעות אלימות מהבסיס ועד להבאתן לחיים נטולי אלימות ונטולי מחסור ופחד. זו משאלתי הגדולה ביותר!

"היבטו החזק ביותר של היקום,
איננו זרימת הזמן לאורך חייו של האדם
אלא, אוסף החותמות שהוא מטביע על
הסובבים אותו מכוח אישיותו ומעשיו"

בתמונה אני ובנותיי שמכניסות לי המון אור לחיים :)בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.