כל הפרויקטים
מצעד הגבורה
הפרויקט של
ליאון ואנונו
הצטרפו אלינו למצעד הגבורה הראשון ביום השואה, תמכו ותעזרו לפרויקט החשוב הזה להתממש.
101%
62,752
מתוך 62,000
0
נותרו
164
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 12/04/2018

תצטרפו אלינו וביחד נייצר מסורת המקדשת את החיים

זיכרון השואה מאבד ממשמעותו בשנים האחרונות. המשמעות של הוקרת תודה וכבוד לניצולים ששרדו אותה הופכת לא פעם לכלי ציני, המילה עצמה עוברת זילות, והמשמעות מסמרת השיער והמזעזעת של רצח העם, על כל הלקחים שאפשר לקחת ממנו, הולכת והופכת קהה.

"סגולה מיוחדת היא באדם שאין הוא יכול להתקיים אלא אם כן הוא צופה אל העתיד. זה מקור ישעו ברגעים הקשים ביותר של קיומו, אם כי יש שהוא צריך לאלץ את רוחו שייטול עליו משימה זו." (ויקטור פרנקל, 'אדם מחפש משמעות')

זו הסיבה שהחלטנו לקיים השנה צעדה שתשלב את הדורות הצעירים ואת דור הניצולים, שילכו שלובים יד ביד, כאקט של זכרון אזרחי, א-פוליטי, לא שבטי או עדתי. רדיפת היהודים התקיימה באירופה ובצפון אפריקה אבל הרוח שבאדם הייתה משותפת לכולם. היא יצרה את ההתנגדות האקטיבית, והיא זו שפעמה בקרב השורדים והצליחה לשמור אותם בחיים ולהגיע לארץ ישראל, להקים בית חדש מתוך ההריסות של הבית הקודם.

מצעדי החיים שמתקיימים בפולין, מתאפשרים לאלו היכולים לממן זאת. לכן החלטנו לקיים את הצעדה הזו כאן, על אדמת ארץ ישראל, אדמה של חיים - ולא על אדמת פולין, אדמת המוות. אנחנו מאמינים שהבחירה בחיים היא הבסיס לקיומנו כבני אדם, ובחירה זו מאפשרת כיבוד והכלה של כל אדם באשר הוא אדם. השיעור הפשוט הזה הוא מה שמתפספס לא פעם בזיכרון השואה הממוסד והמתוכנן, ובעד השיעור הזה אנחנו צועדים, ביחד עם מי שהיה שם וראה את צלם האדם. 

במצעד, נצעד מחוף שבי ציון ועד לאמפי לוחמי הגטאות. מרחק של כ-3 קמ' ושם נלך ביחד כשעה ועשרים, בקצב איטי ובליווי שירים שקטים. אנו מצטרפים בצורה מסודרת לקיום עצרת הנעילה. סה"כ משך זמן המצעד ועד לתום העצרת הוא כ-4 שעות.

מהו קיר הגבורה

אנו מקימים אתר אינטרנט, במסגרתו ייוחד "קיר גבורה" בו יצויינו השותפים שלנו, אתם אלא שסייעתם לנו בהגשמת הפרויקט. בקיר הגבורה יצויינו גם כל אלו שצעדו במצעד הראשון. כך יצויינו "חסידי אומות עולם", "מנהיגי זיכרון", "מ"פ הזיכרון" וכן הלאה. כך אנו מקווים להוקיר תודה לאלו שהביעו את תמיכתם במצעד הראשון ועזרו לייסד את המצעד הראשון מיני רבים.


אנחנו צריכים את עזרתכם הכלכלית לקיום המצעד

במסגרת המצעד נחלק 1,000 כובעים ו-1,000 חולצות למשתתפים, אנו דואגים לביטוח (שלא עלינו אם נידרש להשתתפות העצמית - בגובה 25,000 ש"ח, כי זה לא מתוקצב ב-62,000), הסעות, הגברה, 9 שירותים כימיים (מתוכם תא נכים אחד) אספקת מים, שירונים, דגלים וצלמים שיגיעו לתעד את המאורע, והכל בכדי שהמסר יעבור במצעד הראשון חזק וברור.
כל ההוצאות האלה ממומנות כרגע מכיסו של ליאון, ואינן כוללות את עלות הנסיעות ושעות ההתנדבות הרבות שהושקעו מצידו ומצד מתנדבים נוספים. נשמח לתרומתכם בעזרה לקיום המצעד וכדי שליאון לא יישאר עם חובות גדולים.

מי אנחנו 
אנחנו אנשים כמוכם שמגיעים מלמטה ורוצים לשנות, קבוצה של קציני צבא במילואים ובסדיר, לצד מתנדבים אזרחיים, שבאים למצוא את המכנה המשותף החיובי בין כולנו, אחדות בתקופה שבה נראה כי אנו מתנתקים זה מזה ככל שהזמן עובר.
אנו מבקשים לייצר מסורת שמוקירה את העבר ומאמצת את נקודות האור, מתוך הבנה שרק כך נוכל להסתכל על העתיד. ההתגייסות למען הוקרתם של שורדי השואה, היא המיזם החברתי ההתנדבותי הראשון שאנחנו מקיימים, ואנו שואפים להמשיך ולקיים מיזמים דומים ואחרים בעתיד, למען רווחת הקהילה וסיוע לבניית חברה קצת יותר מגובשת הדבקה יחד בחיים. אנחנו רשומים כעמותת "צועדים בגבורה יחד" מס' 580658227 אצל רשם העמותות.

ניתן לקבל קבלה לצורך זיכוי מס מתרומות לפי סעיף 46, מעמותת בית לוחמי הגטאות ע"ש יצחק קצנלסון למורשת השואה והמרד ע"ר


נר זיכרון מטעם פרויקט
שורד השואה מר סטפן קובלסקי ז"ל מדליק נר זיכרון (פרויקט נר ושם) לזכרם של אביו אימו ואחותו שנספו בשואה - ראו "תשורת נר זיכרון"
בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.