כל הפרויקטים
הכלבה סול תציל את אור !
הפרויקט של
אורלי פרוינד
תמכו בפרויקט והעניקו באמצעותו כלבת שרות לאור. זו הדרך להציל את אור, נפגעת מינית בילדות! אילוף ייחודי לכלבה יאפשר לאור לחיות בעצמאות וביטחון
104%
72,871
מתוך 70,000
0
נותרו
494
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 19/11/2018

היעד הבא 100000 ש"ח

 יאפשר לעוד לנפגעת תקיפה מינית אמא חד הורית לקבל את ביתה חזרה מאומנה, בעזרת כלבת שירות טיפולית שתעניק לה מתנת לחיים!

  (העמותה קיימת משנת 2013 ומוכרת לצורך מס לפי סע' 46 לפקודת מס הכנסה) 

הענקתם לאור מתנת חיים, גם טל שצפתה מהצד מחכה לקבל כלבת שירות ומה אם לא מילותיה של טל יעזרו לכם להבין מה זה אומר בשבילה:

להיות ניפגעת תקיפה מינית. 
זה לחיות בתוך עולם מוזר שמדברים איתי בשפה שאיני מכירה. 
עולם משוגע ומאיים. 
לא לעמוד בציפיות. עבודה לימודים.
להיות אני זה לקום באמצע הלילה אחרי לילה סיוט זה למצוא את עצמי ברחובות באמצע הלילה. למצוא את עצמי בחדר מדרגות שהגוף שלי משותק. להיות אני זה לאבד את הקול ולא להיות יכולה לדבר. להיות אני זה להיות הילדה הקטנה שזקוקה לאהבה. להיות אני זה להיות במצב יציב לשניה ופתאום מתחיל התקף וצרחות אימה. להיזרק על הריצפה לחתוך כי זה מה שמרגיע. להיות אני זה ליפול להתעלף. להיות אני זה ליפול מהמיטה באמצע סיוט ולמצוא את עצמי בריצפה באמצע הלילה. להיות זה כואב בתוך הלב לרצות שלא יכאב יותר להיות אני זה מלחמת הישרדות. עולם משוגע. התקפים ועוד התקפים לא נושמת התקפים וצעקות אימה פתאומים. להיות אני זה להרגיש כאב עמוק בתוך הלב. להיות אני זה לבקש לשים קץ לכאב. להתחנן לשקט ולישון ולהעלם מהכאב. 
הדבר שהכי הייתי רוצה שיהיו לי חיים אחרים לחבוק את הבת הקטנה שלי ושלא ניפרד לעולם. ללכת ללימוד ולעבוד ולתפקד. זה נשמע כמשהו רחוק מידי. כשהיתי ילדה קטנה היה לי כלב קראתי לו קוקו אהבתי אותו ולקחו לי אותו. שמעתי על הכלבה שירות טיפולית מאורלי אני צריכה עזרה אינטנסבית כלבה שתלמד לעזור לי בהתקפים כלבה שתחבק אותי ותהיה חלק מהמשפחה שלי ושל הבת שלי. כלבה שתכיר אותי ותלמד לעזור לי במצבים קשים שההתקפים מגעים שמתעלפת שאני מתנתקת או שאני משותקת ברחוב. כלבה שתעזור לי ותכיר אותי ותלמד לעזור לי במצבים קשים וקיצונים. ובהשך תוכל להחזיר לי את הבת שלי. 
הבת המיוחדת שלי שבחרתי עבורה בחירה קשה שתגדל באומנה עד שאוכל לסדר את השברים ולאסוף את עצמי. 
להיות אני זה להיות ולא להיות. 

עזרו לנו להגיע ליעד הבא עבור טל בשמונה ימים שנותרו!!


גם אור רוצה לחזור לחיים. אור היא בחורה צעירה בת 26, שאובחנה כמי שמתמודדת עם פוסט טראומה בעקבות תקיפה מינית מתמשכת שעברה בילדותה. היא מתמודדת עם ריבוי אישיויות כתוצאה מן הפגיעה וגם נתונה להתקפי פרכוסים. בעקבות מצב זה היא אינה מוגנת, לא בשעות היום ובטח שלא בשעות הלילה. לצערי הרב היא גם נפגעת לא מעט מאנשים שמנצלים את מצבה הרגיש.

"גלגל ההצלה" של אור, זה שיאפשר לה לחזור לחיים ולהשתלב בהם היא כלבת שירות טיפולית המיומנת בליווי נפגעי פוסט-טראומה.     

כדי להשתקם אור חייבת להיות מוגנת ובטוחה רק בתנאים כאלו הטיפול הנפשי  שאנו מעניקים לה עשוי להועיל. 

הפתרון לאור הוא כלבת שירות שמאומנת ללוות אותה סביב השעון, לענות על כל הצרכים המורכבים שלה. כלבה כזו דורשת הכשרה הרבה יותר מורכבת ויקרה מהכשרה של כלבי נחיה לעוורים למשל. מדובר בתהליך אימון אינטנסיבי של שנתיים. שנה ראשונה אימון כשהכלבה במשפחת אומנה ושנה שניה לווי צמוד בבית המטופלת ואיזורי המחיה שלה. הכלבה לומדת להגיב במצבי מצוקה מרובים - ניתוקים, אובדן התמצאות, פגיעה עצמית, קימות בלילות ויציאה מהבית פרכוסים ועוד ועוזרת לאור לחזור לכאן ועכשיו - מדובר בשמירה 24/7 על המטופלת. זה דורש מאות שעות אימון שיחות עם אנשי הטיפול ונסיעות וכד'. העבודה היא עם כל מטופל לפי הצרכים שלו בצמוד לאנשי הטיפול.

העלות הינה 70,000 ₪ וכוללת רכישת הכלבה אימון הכלבה לאורך שנתיים, בניית הקשר בינה לבין אור תוך התאמה מקצועית ומדויקת לצרכיה האישיים בתאום עם המטפלים באור, וכן מזון וטיפול וטרינרי בשנתיים בראשונות לאחר הגעתה לאור. הכלבה תלווה את אור לפחות עשר שנים!!!!!                                                       

קראו את מילותיה של אור בהמשך. אין הסבר יותר טוב מזה.

מדובר בתהליך של שנתיים אימון !!!

בשנה הראשונה נערך אימון אינטנסיבי של סול בנפרד מאור ולאחר מכן כחצי שנה של אימון בצמוד לאור ולמטפלת שלה. בשנה זו סול נמצאת במשפחת אומנה.     

בשנה השנייה סול עוברת לגור עם אור ובמשך שנה שלמה ממשיך תהליך של לווי צמוד של אור וסיום ההכשרה של סול להתאמה מקסימלית לצרכים הייחודיים שלה.

אני כבר רואה בעיני רוחי את אור מחייכת, יוצאת ללמוד ולעבוד ומסוגלת להשתלב בחברה ולבצע פעולות שעבור כולנו הן יומיומיות. פשוט חיה.  עזרו לנו לממן את הכלבה של אור, זו שתאפשר לה לקבל את חייה במתנה!  

כלבה מסוג זה היא עבור אור תקווה אמתית לחזור ולנהל חיים תקינים, ולקבל את תחושת הביטחון לה היא כה זקוקה.

אור בחרה את שמה של הכלבה - סול 
סול תהיה המשפחה החדשה של אור, החברה , השומרת, סול תתן לאור תחושת בטחון ותחושה של נוכחות כזו שתפיג את הבדידות.
בשביל אור סול היא הסיבה לרצות לחיות כי היא התקווה שלה לסיכוי שלא היה לה מעולם.

אנחנו רוצים להעניק לאור חיים עצמאיים, איכותיים עם אופק שיקומי

לאפשר לה להיחלץ ממסגרות של אשפוזים ומסגרות סגורות שלא מקדמות אותה אל עבר השילוב במעגל החיים. 

 אור ילדונת שהמערכת החליטה שאין לה סיכוי  והנה אור מוכיחה 

לכולם שעם המענה הנכון היא משתקמת !

לאחר שנוכיח הצלחה נפעל כדי להשיג מימון מהמדינה לכלבי שירות טיפוליים לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית במצבה של אור. 

אנחנו נוכיח שכלב שרות לנפגעות ונפגעים במצבי קיצון כמו אור, הוא פתרון מדהים ופורץ דרך שיאפשר להשתחרר מתלות ולהינצל מפגיעות נוספות. בשביל לעשות זאת יש צורך במאות שעות עבודת מאלף, נסיעות, טיפול בכלבה ועוד...

אור כבר עכשיו מצליחה לראות משהו שלא היה לה מעולם - עתיד!

יחד נעניק לה את התקווה הזו.

תודה מכל הלב

אורלי 

054-4789690

מילותיה של אור:

כן ככה. להיות אני, זה להיות תלויה באויר, ללכת לאיבוד בערים זרות, ביערות, בשדות, בכבישים. להיעלם לשעות ולא לזכור דבר. לדעת שהייתי דמות אחרת. ולא לדעת מה ולמה להצטרך בני אדם להגנה. לתחושת ביטחון. חרדות נטישה זה דבר שבשגרה פה. לא לסמוך. לפחד, כמעט כל הזמן, לפחד. להיפגע, לרעוד, לפרכס. למצוא את עצמי פצועה. חתוכה אחרי ניתוק, פגיעות עצמיות. למצוא את עצמי מסטולה תחת ולא לדעת ממה . להתעורר בבית חולים אחרי שטיפת קיבה כי משהי החליטה ש60 זה אחלה מספר ובלעה כמות כזו של כדורים. לישון עם עיניים פקוחות. לא לישון שבוע ברצף. להתעלף ברחוב בהתקף חרדה, ניתוק או פלאשבק. ולגלות אמבולנס לידך שדורש ממך להתפנות עמו.. ומלא אנשים סקרניים. החוסר אונים. טירוף בדידות, וכל זה רק חלק קטן ממה שעובר עליי, כנפגעת גילוי עריות בילדות .. ונפגעת באופן כללי בהמשך. פוסט טראומה. פוסט-טראומה מורכבת. שנים של חיפוש פתרונות, שנים שכלום לא יציב ודבר לא מחזיק  חוץ ממני, מחזיקה את עצמי, נגד עצמי. נגד הסיכויים. מחזיקה.

יום אחד ,אישה אחת,  קטנה, מול מערכת ענקית וחסרת תועלת. אישה עם לב ענק ,עוצמתית, מול אפס תמיכה שהייתה אמורה להיות.(היתה אמורה..חח) באה והעלתה רעיון גאוני. כלבת נחיה. לאישה הזאת קוראים לה אורלי פרוינד היא נותנת לי כוח לשרוד, פשוט כך. נתנה לי הבטחה שהכלבה הזאת , תהיה שלי, לתמיד. תשמור עליי כשאתעלף או אפרכס ברחוב, או בבית . תהיה איתי בניתוקים ובחיבוקים ותלך איתי לכל מקום. יואוו...אני הולכת לקראת משהי שלא תעזוב בחיים.....שוק. אז ...אני מנסה גם ,לא לעזוב אותה. היא הכוח שלי לקום אחרי כל לילה מטורף ומסויט ולהמשיך הלאה. עם שפכטל רציני אמנם, אבל ממשיכה. הקטנה שלי, היא לברדורית שחורה, מהממת! קראתי לה סול. כי מוזיקה זה הכל בחיי וסול sull זה נשמה ושמש בספרדית.. השילוב המשולש הזה, הוא מושלם. בעיניי. אורלי המלכה,(נשבעת שהיא כזאת. למרות שהיא לא מחפשת תשבחות) מגייסת כספים לתהליך.. כי הוא עולה הרבה ודורש אימונים קבועים  עם מאלף צמוד. כרגע סול במשפחת אומנה (משפחה מקסימה בפני עצמה, שמתנדבת לתהליך הזה) היא בת שישה חודשים ואני מכירה אותה כבר מגיל חודשיים .כל שבוע הולכת לבקר אותה..          בעזרת החברות הקסומות שלי ,שלוקחות אותי אליה ספיישל, הלוך חזור. (מי היה מאמין שאכיר נשים טובות כל כך בעולם.. מי?.. כי לא אני) ושם אני לומדת אותה והיא אותי ויש חיבוקים, המון חיבוקים ומלא אהבה, מלא. בחיי, לא ידעתי שיש בי כל כך הרבה אהבה. ככל הנראה היא הולכת להיות הנס של חיי. מממ..נראה לי. ברור שלא הכל  ישתנה.. וברור שהסבל לא יגמר. לא מהר כל כך לפחות. אבל היא תיתן לי כל כך הרבה כוח..בזה אני בטוחה. ונאחזת בזה. בה. עוד שישה חודשים היא עתידה לעבור אליי ,לתמיד. נשאר לי להחזיק חזק עד אז. לכן, ביום ראשון נכנסת לאישפוז  שאולי יהיה ארוך טווח (העניין עוד לא ברור) בשביל לשרוד את התקופה הקשה הזאת. עד שסול תבוא.

והנה היא, כיום. ואנחנו, ביום הראשון שפגשתי בה. אהבה ממבט ראשוןבחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.