כל הפרויקטים
מלגות לימודים לטרנסים/ות
הפרויקט של
ארגון מעברים
גם השנה ארגון מעברים בשיתוף מייקרוסופט מציע מלגות לימודים לאנשים על הקשת הטרנסית. בואו להיות חלק מהמהפכה!
115%
86,611
מתוך 75,000
0
נותרו
680
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 15/08/2018

**הגענו ליעד, ממשיכים לגייס את המלגה הבאה!**

בזכות ההתגייסות המדהימה שלכם, כמעט 48 לפני סיום הקמפיין הגענו ליעד!
זה מדהים, אבל נשארו עוד כמעט 36 שעות - ואנחנו כבר קרובים לגייס את המלגה ה-15!!! 

כל 10,000 ש"ח נוספים מעבר ליעד המקורי יבטיחו מלגה לאדם נוסף!

זה הרגע להציב יעד חדש -
בואו נגיע ביחד ל-85,000 ש"ח, שיהיו סה"כ 16 מלגות לטרנסים.ות לשנת הלימודים הקרובה!

ביחד אנחנו יכולים להבטיח שנת לימודים שלמה לעוד 2 סטודנטים טרנסים.ות - בואו נעשה את זה!

פרויקט מלגות הלימודים לקהילה הטרנסית של ארגון מעברים חוזר לשנה שלישית!

(אמ;לק: בפני טרנסים וטרנסיות ניצבים מכשולים רבים ומגוונים בכניסה לעולם האקדמי. כל שקל שנגייס יוכפל על ידי מייקרוסופט ויאפשר לאדם נוסף להיכנס לאקדמיה ולזכות בשוויון הזדמנויות אקדמי ומקצועי) 

לכולם מגיעה השכלה. לכולם מגיעה הזכות להיחשף לידע, רעיונות חדשים והזדמנויות חיים. לכולם מגיעה החוויה של לימודים אקדמיים. הבעיה היא שלחלקנו, בדרך לחוויה הזאת ניצבים מכשולים. לא כי אנחנו פחות חכמים, או בעלות כישורי למידה פחותים - אלא כי אנחנו משתייכים ומשתייכות לקהילה הטרנסית. 

וכאן - אתם נכנסים לתמונה. אנחנו מזמינים אתכם להוכיח את כוחה של הקהילה. ביחד נוכל לגייס מלגות לימודים ל-14 חברים וחברות בקהילה הטרנסית, שיקרבו אותנו עוד צעד אחד לעבר שוויון ההזדמנויות שכולנו ראויות לו.

קשה לחיות בישראל כאדם בקהילה הטרנסית. 60% מאיתנו ינודו או יסולקו מביתנו. ולהירשם ללימודים בלי עורף כלכלי זה קשה. גם אם נחליט לעבוד בכל שעה פנויה מהלימודיםעל פי סקר נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה של משרד הכלכלה 86% מהאנשים הטרנסג'נדרים דיווחו כי חוו אפליה בתעסוקה. בשל אלימות, אפליה, וחוסר קבלה40% מהטרנסיות והטרנסים ניסו להתאבד לפחות פעם אחת. בשל דחיקה לעוני ושולי החברה סיכוייה של צעירה טרנסית להידחק לזנות הוא פי 30 משל צעירה שאינה טרנסית
אז איך מממנים תואר בלי עזרה ובלי עבודה? איך שורדות תקופת מבחנים כשלצד האלימות מהרחוב, הדיספוריה והקשיים עומד גם איום כלכלי כבד

למה זה כל כך חשוב? 
גם בעידן של מקצועות חופשיים ולימודים עצמאיים, תואר אקדמי נשאר דבר חשוב בישראל. אחוז המובטלים בלי תואר ראשון גבוה יותר, אחוז האנשים בלי תואר החיים בעוני גבוה יותר, וקשה מאוד למצוא עבודה טובה ומכניסה וארוכת טווח בלי תואר ראשון. ולמה חשוב במיוחד שטרנסיות וטרנסים ישתלבו באקדמיה? בשל מיעוט של מחקרים אקדמיים על אנשים טרנסים, נוצר מחסור במענים הולמים עבור אוכלוסיה זו - שלא לדבר על הקושי לייצר מחקרים מכל סוג שהוא וגופי ידע משמעותיים במרחב ממנו נעדר חלק כל כך משמעותי באוכלוסיה. אנחנו רוצים לאפשר לכמה שיותר אנשים מהקהילה הטרנסית ללמוד תואר ראשון, כדי שיוכלו לפתח את עצמם, להשיג את השורה החשובה הזו בקורות החיים, וכדי שיוכלו בהמשך למצוא עבודה טובה ולהיות עצמאים כלכלית.  

על הפרויקט
הפרויקט של עמותת 'מעברים' בשיתוף מייקרוסופט התחיל לפני שנתיים, כשבשנה הראשונה מייקרוסופט לבדה תרמה 9 מלגות, ובשנה שעברה הצלחנו להעניק בזכותכם 11 מלגות. השנהמייקרוסופט יכפילו כל סכום שנגייס! זה אומר שאם הגיוס יצליח נוכל להכניס השנה 14 סטודנטים טרנסיםות ללימודי תואר ראשון במוסדות האקדמיים השונים. זה גם אומר שאם נעבור את הסכום, יהיו השנה 20 סטודנטיות וסטודנטים להנדסה, תזונה, אמנות, מדעי המחשב, ספרות, מגדר, ופיזיקה... טרנסיות וטרנסים. מדהים, לא

מטרת התכנית
המטרה: שוויון הזדמנויות לקהילה הטרנסית

  • הגדלת מספר האקדמאים הטרנסים, בפרט בתחומים המסייעים לקהילה (פסיכולוגיה, רפואה, עריכת דין, עבודה סוציאלית, ועוד) + מדעי המחשב. 
  • הגברת העיסוק האקדמי בקהילה הטרנסית.  
  • סיוע לטרנסים לקבל יתרון במעגל העבודה באמצעות תואר אקדמי.   
  • עידוד גיוון מגדרי בשוק העבודה, ובפרט בעולם ההיי-טק.   
  • חיזוק ארגון מעברים במתנדבים אקדמאים לצורך קידום הקהילה הטרנסית.


קהל היעד
חברי וחברות הקהילה הטרנסית 

  • עדיפות לחברות וחברי קהילה במצב סוציו-אקונומי נמוך    
  • בעלי ובעלות יכולת לימודית גבוהה    
  • עדיפות לנסיון התנדבותי ונכונות להתנדבות    
  • שיקלול הבחירה שתכלול מגוון מועמדים (מגדר, גיל, מוצא אתני, וכו')

ארגון מעברים
ארגון מעברים קם לפני ארבע שנים במטרה לחזק את הקהילה הטרנסית. אנו מסייעים לכ-500 פונים בשנה, מפעילים קבוצות, אירועים, הרצאות לאנשי מקצוע, ופועלים לשינוי מדיניות. נכון להיום מחצית מתקציב האירגון מיועד למלגות לסטודנטיות וסטודנטים מהקהילה הטרנסית.

**שימו לב - ניתן לתרום גם ללא תשורה בקובייה הקטנה שממש מתחת לסרטון

טרנסים.ות? מתכננות להיות סטודנטיות.ים בשנת הלימודים הבאה? הירשמו לקבלת המלגה! 


המלגה על שם מורן צפריר ז"ל
מורן צפריר ז"ל היתה סטודנטית מצטיינת לתואר שני במדעי המחשב וחברת הקהילה הטרנסית. היא נפטרה מדום לב בעודה בת 35, כשהיתה בדרכה לקבל את התואר בהצטיינות יתרה. עוד בטרם קיבלה את תואר המאסטר שלה, מורן הראתה כשרון יוצא דופן והספיקה לייצר תוצאות ומאמרים שהיו מכבדים עבודת דוקטורט מפוארת. במהלך לימודיה, היא פרסמה חמישה מאמרים שהוצגו בכנסים בכירים ברחבי העולם, זכתה בפרס הפוסטר המצטיין ובמלגת הצטיינות מאינטל בגין אלגוריתם שכתבה, ותרמה רבות לתחום המחקר שלה, לקולגות שלה, ולסטודנטים אחרים.

מורן היתה אמיצה וטובת לב בצורה יוצאת מן הכלל. היא נאבקה מול חברה ותרבות שלא העריכו את יכולתיה, נלחמה במוסכמות חברתיות והלכה עם האמת שלה. לפני מותה סיפרה כי היא מתכננת להעביר הרצאות בנושא קבלת השונה, וכיום אמה, נורית צפריר, יחד עם פרופ' איריס רחמימוב ופרופ' אייל גרוס, פועלים להנצחתה ולהמשך מורשתה במאבק למען אנשים טרנסג'נדרים.


**מארז 3 גלויות של יהלי זיו:


**עיצוב גופיית דובים:


בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.