כל הפרויקטים
הקירקס המעופף של הנתניהוז
הפרויקט של
Oren Simon
הגשתי בקשת חופש מידע לנסיעות ראש הממשלה 2013-2017 (מי נסע, לאן למה על חשבון מי...) - לא משיבים לי וצריך להגיש עתירה - צריך עזרה לממן את זה
100%
20,000
מתוך 20,000
0
נותרו
194
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 18/09/2018

מימון עתירה  לקבלת מידע לפי חוק חופש מידע
נסיעות ראש הממשלה ופמליתו 2013-2017

בעקבות הקרקס המעופף

כולנו יודעים שהנתניהוז אוהבים לתור את העולם, אנחנו גם יודעים שהם לא בוחלים בלהפיל על המדינה את העלויות שלהם. ענין אותי לראות עד כמה.


קיצור תולדות הזמן

בינואר 2018 הגשתי בקשת חופש מידע לקבל את פרוט הנסיעות של ראש הממשלה ופמליתו, עם מי נסע, לשם מה נסעו כל אחד ואחת מהנוסעים והנוסעות, מי שילם את נסיעתם וכמה שילם עבור נסיעתם, בשנים 2013-2017.

מן הסתם משרד ראש הממשלה תחילה התעלם, ואחרי קצת לחץ הם פתאום נזכרו שצריך לשלם אגרה (20 ש"ח – שילמתי). זה איפשר להם להזיז את תאריך הבקשה מהתאריך המקורי (ינואר) לתאריך תשלום האגרה (מרץ).

אחרי כמה חודשים שבהם לא קיבלתי תשובה הצקתי להם, וניתנה לי התשובה שהם לוקחים לעצמם את הזכות לנצל את מלוא 120 הימים שהחוק מאפשר להם בטרם יתנו לי תשובתם.

גם 120 הימים חלפו (יום שישי 20/7/2018) ומכיוון שתשובתם בוששה לבוא פניתי במייל (גם לממונה על חופש המידע במשרד המשפטים, שידעו שאני לא הולך להרפות).

תשובתם טרם התקבלה וכאן מתחיל משחק חביב. אם אני לא מגיש עתירה בתוך 45 יום (בהעדר תשובה, מהסוף של ה-120 יום) אז כאילו לא הגשתי את הבקשה כלל....

ולי ברור שכשאקבל תשובה, אם בכלל אקבל תשובה (כי זה שהחוק מחייב אותם להשיב תוך זמן קצוב זה לא מחייב, סה"כ הם משרד ראש הממשלה שהוא כידוע מעל לחוק) היא תהיה שלילית מנימוקים לא רלוונטיים כאלה ואחרים.

מנקודת מבטי המאמץ לקבל את המידע המבוקש יסתיים רק כשאקבל את הנתונים. עם קבלתם בכוונתי לנבור בהם ולהנגישם לציבור כך שנדע איך פועל הקרקס המעופף.


הגשת עתירה

הצעד הבא, הוא להגיש עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים, בשבתו כבית משפט לענינים מנהליים, בבקשה שיורה למשרד ראש הממשלה לספק את הנתונים בזמן קצוב.

להגשת העתירה אני צריך סיוע מיקצועי, לעשות את זה נכון, כך שיקשה עליהם למנוע מאתנו את המידע. ובשביל זה צריך כסף שאין לי לממן בעצמי.

ביקשתי מחברינו עו"ד יובל יועז לסיע לי בהגשת העתירה הזו והוא נעתר עבור שכר סימלי (תודה!).

אני מתכוון להתמיד בתהליך הזה עד סופו = קבלת הנתונים המלאים!

אתם מעלים בדעתכם סוף אחר? רק החלטה של בית המשפט הגבוה לצדק שאין ממש בחוק חופש המידע תעצור אותי מלעתור שוב ושוב. וככל שהם יתעקשו להסתיר כך אדע שיש להם מה להסתיר ושחייבים לחשוף.

אני מבקש לגייס 20,000 ש"ח, סכום שאמור לכסות את כל ההצאות הצפויות.

הצלחת הגיוס תלויה בעמידה ביעד ב- 100% - רק אם נעבור את הסף של 20000 יהיה הכסף זמין לצורך הגשת העתירה.

היתרות מהגיוס, אם יהיו, בגמר התהליך, (והיה ויפסקו לטובתינו הוצאות, גם התמורה הזו), יועברו לקופת התנועה לטוהר המידות, למימון פעולתם המבורכת.


מי אני

שמי אורן סימון ואני פעיל חברתי שעסוק בלוחמה נגד השחיתות השילטונית מאז 2016.

אני אחד ממפגיני כיכר גורן בפתח תקווה וזכיתי לעונג המפוקפק להעצר כי התעקשתי על זכותי לאמר את דעתי בכיכר העיר במקום ציבורי... טדברי היו ציטוט מספר ישעיהו א, שמביע תוכחה קשה נגד ההנהגה המושחתת.

ב 2016 ביצעתי ניתוח להוצאות המעונות שנחשפו בעקבות פעולה של העמותה לחופש המידע, והוצאות אלו הם בליבה של השערוריה של (אי) העמדת הגברת נתניהו לדין - פרשת המעונות.

עכשיו אני שם את זכוכית המגדלת שלי על הוצאות הטיסה של הזוג נתניהו ופמליתם - ניראה לי שיש סיבה למה הם ילחמו שלא לתת לנו את המידע... כי כשאתה מסתיר, בטח יש לך סיבה.


אורן

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.