כל הפרויקטים
בית למכינה שמגשימה חלומות
הפרויקט של
אשר רוח בו
הם עברו דרך, הגשימו חלום בעזרת המכינה וכיום הם שומרים לנו על הבית.... הגיע הזמן להקים להם אותו!
105%
578,035
מתוך 550,000
0
נותרו
574
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 27/09/2018

אהלן לכולם! 

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בהקמת מתחם חדש למכינה שלנו במצפה רמון... מכינת "אשר רוח בו" המגשימה חלומות לנערים שרובם לא העזו אפילו לחלום עליהם... צפו בסרטון !

תהליך ההקמה בעיצומו וההכנות החלו...יש אישורים, תמיכה מהמוסדות, יש יועצים, יש פרוייקטור, יש תוכניות אדריכליות, אפילו המבנים כבר החלו להבנות במפעל ויש תאריך הנחה  ( ראו פירוט בהמשך).

העלויות הן עצומות ולשמחתי הצלחנו להשיג את רוב המימון מ"אנשים טובים באמצע הדרך" . יחד עם זאת עדיין חסר לנו סכום משמעותי להקמת חלק מהמתחם  ולתשתיות.  אי לכך, החלטנו לצאת בקמפיין גיוס המונים להשגת הסכום הנדרש:  550 אלף ש"ח.

כעת, אחרי שהבנתם על מה מדובר,  אתם מוזמנים לקרוא, להתרשם, לסייע, לתמוך, להפיץ לחברים כדי שיתמכו ( הפצה בלבד לא עוזרת אבל מילת דחיפה שלכם יכולה בהחלט לעשות את ההבדל) ולתת לנו רוח גבית ותמיכה כדי שיחד נוכל להשיג את היעד. 

מי אני ואיך הכל התחיל?

שמי מושיק וולף, בן 42, נשוי לוונדה ואבא לנעה, יאיר ושגיא.

נולדתי במצפה רמון וגר בעשור האחרון במדרשת בן גוריון . אחרי ששרתתי כקצין ביח' מובחרת, טיילתי 3 שנים בחו"ל, אבטחתי בחו"ל, סיימתי תואר ראשון ושני באוניברסיטת בן גוריון, הדרכתי וניהלתי 5 שנים ב"אחרי!", ניהלתי הוסטל של חסות הנוער ושימשתי כמנהל חינוכי במכינת "הנגב" בשדה בוקר...התעוררתי!

התעוררתי למציאות של פערים ענקיים ולא הוגנים שיוצרים פה שתי חברות במדינה אחת...בחרתי לעשות מעשה והקמתי מכינה קדם צבאית משוגעת המיועדת לנוער המגיע מהפריפריה החברתית והכלכלית של ישראל, נוער שחלקו מכונה "נוער שוליים", "נוער בסיכון" או "נוער בעייתי"... אז זהו - שלא! 

אמנם לרובם יש בעיות ואיכשהו הם גם נמשכים אליהן, אבל כשמקלפים את שכבות ההגנה וה-Show וכשנותנים להם הכוונה, משמעת, תקווה ואמונה, מיד רואים את הזיק בעיניים  ! בדר"כ , פשוט אף אחד לא היה שם לומר להם מה נכון ולא היה את המישהו שייתן כיוון, שידריך, יוביל , יאהב ויהווה מודל חיובי.

למסע המשוגע הזה הצלחתי לשמחתי לרתום חבורה מצויינת של אנשים מדהימים, חכמים, שעשו דבר או שניים למען העם, החברה והמדינה ומהווים את חברי העמותה (שמותיהם בהמשך). 

העמותה היא הפלטפורמה הארגונית והחוקית שמאפשרת להפעיל את המכינה הקדם צבאית שלנו- מכינת "אשר רוח בו".  מיותר לציין שיש לנו ניהול תקין לשנת 2018 ושנת 2019 ויש לנו סעיף 46 למס הכנסה !

על המכינה:

המכינה שלנו היא מסגרת ייחודית שאין כמותה במדינת ישראל (גם אם יש כאלו שיגידו שיש דומות), זוהי מסגרת ציונית, ערכית, חצי טיפולית וחצי צבאית, שנועדה לצמצמם פערים... מסגרת שלא רק מכינה לצבא ולחיים אלא ממש מכשירה , שפותחת דלתות ומשנה עולמות , שמהווה חלופת מעצר ונותנת מענה , שמאפשרת כבר 6 שנים לנערים "בסיכון" לרסן התנהגות, להפנים ערכים, לסדר את המצפן הפנימי, להגשים את חלומם ולשנות את מסלול חייהם מהקצה אל הקצה כך שבעבודה קשה ומדוייקת מאפשרת להם להיות המישהו שהם תמיד חלמו להיות...להיות המשהו שהם ראויים להיות!

 מי הם החניכים (בקצרה) ?

 בני 18-21. מכל הארץ. בנים בלבד. עולים - וותיקים, דתיים-חילונים, עשירים- עניים, משכילים-בורים, עם משפחות חזקות- הומלסים. חבר'ה, שהחליטו לעשות מעשה ובעלי מוטיבציה גבוהה מאוד לגיוס משמעותי לצה"ל. רובם עם עבר פלילי אך לא כולם , חלקם הגיעו מהוסטלים , פנימיות כפרי נוער, בתי ספר נורמטיביים ובתי ספר לנוער בסיכון , מכלא אופק, בתי אומנה , ממלכישוע ומהרחוב. חלקם הקטן אך הדומיננטי נערים "נורמטיבים" ללא עבר פלילי שבאו למכינה להכיר את "ישראל האחרת" ו/או לממש את עצמם במכינה "קרבית" או במכינה "שתדחוף אותם לקצה" (תשאלו את בני מ 669 או יותם מדובדבן או ראדיק מ"פ המסייעת)..                                                                                                                        

מה יש במכינה? (בקצרה)

א.  רוח מיוחדת עם אווירה של ניצחון וש"אפשר לעשות את זה!" - האווירה הזאת, עם פעילות בעצימות גבוהה, הגעת דמויות מופת כל הזמן , תחושת מסוגלות , רצינות ותחושת שייכות חזקה ש"זר לא יבין" כל אלו יוצרים גאוות יחידה! אגב, יש משמעת צבאית, אין טלפונים, אין טלוויזיה וחוזרים מוצ"שים...

ב. לימודים - הרצאות מגוונות המתמקדות בידע כללי, היסטוריה,יהדות, מנהיגות ודמויות מופת , היסטוריה צבאית, אקטואליה, רפואת חירום, החברה הישראלית באמצעות קולנוע, מיומנויות חיים, טבע, פסיכולוגיה חברתית. כמו כן מתקיימים קורסי העשרה כגון: צילום, יוגה, דרמה, קרב מגע.

ג. שבועות תוכן וסדרות חינוך אנו יוצאים ל4 שבועות תוכן כשכל שבוע מוקדש לחבל ארץ אחר ואותו אנו מכירים באמצעות מגוון דמויות מעניינות מאותו אזור ודרך הרגליים. ..יהודה, שומרון,  רמת הגולן ירושלים ועוד ימי תרבות מגוונים בכל הארץ..

ד. צה"ל: המכינה מכשירה את הנערים לשרות משמעותי וההתנהלות היא כמו בקורס פיקודי. יש לנו אימוני כושר קרבי באופן יום יומי, מסלול מכשולים ואימוני כושר עם יח עילית או מאמני תריאטלון, לומדים מורשות קרב והמכינה מאומצת על ידי יחידות צה"ל שונות ( למשל: יחידת דובדבן/יהל"ום/טייסות קרב מחיל האוויר ועוד), שבועות ניווט עם יח מובחרת,  פאנלים של דילמות פיקודיות וערכיות עם קורסי פיקוד או קורס טייס, שבוע סימולציה לטירונות וימי סיירות עוד ועוד...בלי לספר את כל הסודות שלנו....א

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.