כל הפרויקטים
מושיטים יד למשפחות וילדים
הפרויקט של
עמותת שמש
סיוע למשפחות מוחלשות בתיקון בתים ומרכזים חברתיים, ומתן מלגות הצטיינות לילדים בתחום הספורט, המגיעים ממצב סוציואקונומי נמוך. הצטרפו אלינו!
101%
35,446
מתוך 35,000
0
נותרו
114
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 26/11/2018

עמותת שמש מתגייסת לסייע למשפחות נזקקות ולילדים המגיעים ממצב סוציואקונומי נמוך, על ידי תיקון ביתם ושיפוץ מרכזים חברתיים בסביבתם, ובמתן מלגות הצטיינות לילדים שהינם ספורטאים מצטיינים

הצטרפו אלינו! ועיזרו לנו להפוך זאת למציאות


כמו בכל שנה, עמותת שמש נרתמת למען משפחות ממצב סוציואקונומי נמוך ומסייעת להם בשיפוץ רחב של ביתם ומוסדות חברתיים בסביבתם, בפרוייקט המכונה "יום בעקבות השמש" אשר לוקחים בו חלק מאות ממתנדבי העמותה. בנוסף, העמותה מגייסת כסף להענקת 3 מלגות הצטיינות עבור שחקני כדורסל צעירים, מצטיינים, שהינם מופת, בעלי יכולות מנהיגות וערכים גבוהים, באגודת מכבי אשדוד בכדורסל. מדובר בילדים ממשפחות מעטות יכולת, ובהיעדר מלגות אלו משפחות הילדים אינן יכולות לתמוך בבניהם.

העמותה הינה עמותה ללא מטרות רווח. 100% מכספי התרומה יגיעו במלואם לקהילה. כל הנפשות הפועלות בעמותה עושות זאת בהתנדבות מלאה!

קצת על עמותת שמש:

עמותת שמש הוקמה במאי 2015 על שמו של אוהד שמש ז"ל אשר נפל בקרב בחאן יונס כאיש מודיעין במהלך מלחמת "צוק איתן" ב- 21 ליולי 2014, והוא בן 27 שנים.

ב- 27 שנותיו, נהג אוהד בדרכי הנתינה, המצוינות והמנהיגות, שהפכו לשגרת חייו.

העמותה הוקמה ע"י קבוצה של חברים של אוהד ובני משפחתו, היא רשומה לפי חוק העמותות, וכן מפוקחת ומתנהלת לפי כללי הניהול התקין. עמותת שמש הוקמה כדי להמשיך את פועלו של אוהד על ידי עשייה חברתית ותרומה לקהילה בעיר אשדוד

כל אנשי העמותה, חברים וצוות ניהולי, עושים זאת בהתנדבות מלאה וללא שכר כאשר כל חיוך, הישג, תודה וחיבוק הם שכרנו! העמותה ממומנת ע"י תרומות, הן תרומות שנתיות של חברי העמותה והן תרומות של גורמים חיצוניים, פרטיים וציבוריים כאחד. כל אגורה שנכנסת לחשבון העמותה יוצאת כפרויקט המגשים את החזון והמטרות של העמותה

יום בעקבות השמש- פרוייקט סיוע למשפחות נזקקות:

יום ההתנדבות המסורתי של עמותת שמש, המתקיים בכל שנה בינואר, סמוך למועד יום הולדתו של אוהד. זו השנה הרביעית בה האירוע מתקיים, ובכל שנה אנו גדלים ומתרחבים.

זהו יום שכולו אנשים עבור אנשים, ללא הבדלי דת גזע ומין. עמותת שמש גאה ומרוגשת לייצר אירוע מכובד זה. אירוע שמחובר עם הערכים והדרך של אוהד. האירוע מתחיל בתיכון מקיף ד' באשדוד - שם אוהד גדל ולמד, ומשם מאות מתנדבים מתפרסים בעשרות מוקדים שונים בעיר - כמו קרני שמש אשר מגיעות להאיר אזורים חשוכים.

לאורך כל היום משתתפים כ- 1000 מתנדבים, בעשרות מוקדי פעילות ואלפי אנשים במעגלי ההשפעה, הישירה והעקיפה.

אנו זקוקים לתרומה של 21,500 ש"ח על מנת להשלים את רכישת ציוד וכלי השיפוץ ליום זה. כסף זה יאפשר לנו להענות למקסימום צרכים של בתי האב אותם נשפץ ומבנים ציבוריים אותם נתקן במסגרת יום ההתנדבות, בהסתמך על אירועי העבר.


חיבורו של אוהד לעולם הכדורסל:

אוהד מאוד אהב לשחק כדורסל. כבר בכיתה ג' אוהד גיבש ואסף קבוצת ילדים מהעיר אשדוד ולאחר תקופה קצרה הקבוצה החלה לשחק ב"מכבי אשדוד".  מעבר לספורט, קבוצת הילדים תמכה חברתית בילדים קשיי יום והיוותה מודל לדוגמה.  אוהד שימש כקפטן הקבוצה בטורנירים של בתי הספר התיכוניים עד שסיימו כיתה י"ב. 

העמותה, בשיתוף פעולה עם מכבי אשדוד בכדורסל, פתחה מסגרת אימונים מיוחדת עבור מצטייני מחלקת הנוער בגילאים הצעירים. מלגות הצטיינות ינתנו לשחקנים שהינם מופת באגודה, מצוינים, בעלי יכולות מנהיגות וערכים. שניכר כי מה שמנחה אותם מתלכד עם דרכו של אוהד: "השמיים הם הגבול והדרך, דרך ארץ" .

קבוצת הכדורסל הצעירה במכבי אשדוד משתתפת בטורניר עם קבוצות נערים מובילות בישראל. הטורניר מושך קהל רב ונותן במה להנצחתו ודרכו של אוהד. קבוצת הנערים המקומית באשדוד אף קרויה על שמו.

מלגות הסיוע יינתנו לילדים שאין ביכולתם לממן את ההשתתפות בחוג הכדורסל.

לצורך מימון המלגות, אנו זקוקים לתרומה של 13,500 ש"ח


הערות חשובות:

כל סכום כסף נוסף שיגויס במסגרת הפרויקט מעבר לסכום הנדרש למען המלגות ולקיום "יום בעקבות השמש", ייתרם לפרויקטים נוספים שמוציאה העמותה בכל שנה. פרוייקטים העוסקים בקהילה ובנוער בשכבות נחלשות.

לצפייה בפעילות העמותה ניתן להיכנס לדף הבית של העמותה, על ידי חיפוש בגוגל "עמותת שמש 2015". כמו כן אתם מוזמנים לעקוב אחרינו ולהתעדכן בדף הפייסבוק שלנו.

*100% מכספי התרומה יגיעו במלואם לקהילה ולמימוש חזון העמותה. כל הנפשות הפועלות בעמותה עושות זאת בהתנדבות מלאה, וללא שכר.


תמונות מאירועי עבר:

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.