כל הפרויקטים
המסע לאתיופיה
הפרויקט של
אביב אלקסלסי
אנו מזמינים אתכם להיות שותפים בהוצאת 20 חניכי כפר הנוער "מקוה ישראל" לאתיופיה. מסע מרגש לפגישת משפחה ולהיכרות עם המורשת של יהודי אתיופיה.
100%
75,067
מתוך 75,000
0
נותרו
168
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 22/01/2019

מזמינים אתכם להיות שותפים בהוצאת 20 חניכי כפר הנוער "מקוה ישראל" יוצאי אתיופיה וחבריהם - למסע שורשים מרגש. למפגש משפחות והיכרות עם ארץ מוצאם שממנה עלו בגיל צעיר.

רקע על הכפר:

מקוה ישראל הינו הכפר החקלאי הראשון במדינת ישראל בן 149 שנים. בכפר מתחנכים כ-1300 תלמידים המחולקים ל3-בתי ספר ו2-פנימיות, הכפר הינו כור היתוך של החברה הישראלית ובו תלמידים מרחבי העולם. בנוסף, הכפר הוא הכפר היחיד בארץ שבו לומדים דתיים וחלונים וגרים יחד. חזון הכפר דוגל בשילוב בין חקלאות וחינוך תוך דגש על מתן תנאים אופטימליים לתלמידים בכל התחומים, קידום והגעה למימוש פוטנציאל אישי, הגשמת חלומות, תרומה לקהילה ולמדינה ובעיקר להשרות על החניכים תחושה של בית

על הפרוייקט:

רבות נאמר על קשיי הקליטה של דור העלייה הראשון מאתיופיה, "דור המדבר". בשנים האחרונות מבינים אנשי מקצוע וחוקרים כי יוצאי אתיופיה, בני הדור השני, ברובם ילדים שנולדו בארץ או עלו בגיל צעיר מאוד, מתמודדים אף הם עם קשיים לא מבוטלים בתחומים שונים. כך לדוגמה, באופן פרדוקסלי, הישגיהם של בני נוער עולים מאתיופיה טובים מאלה של בני הדור השני לעלייה הזאת, ילידי הארץ. ילדים אלה מתמודדים עם שאלות זהות ושייכות. הם אינם מכירים את אתיופיה ואינם חשים זיקה או שייכות אליה, אך גם בישראל הם מרגישים לעיתים זרים. רבים מבני הנוער בני הדור השני מתביישים בשמותיהם האתיופים ובהוריהם, על לבושם, מבטאם ומנהגיהם. על כך יש להוסיף את פערי התרבות בין בני הנוער להוריהם ולעיתים אף יכולת מוגבלת לתקשר עם הוריהם בשל קשיי שפה והבדלי מנטליות.

לפני 3-שנים יצאה משלחת מהכפר לאתיופיה, משלחת זו השפיעה רבות על החניכים וחיבורם למוצאם, לדוגמה תלמידה שביקרה בכפר את סבתא ואף ביקרה בצריף בו נולדה. התלמידים חזרו עם תובנות רבות כמו שסיפר תלמיד שחזר "ההתמדה והרצון של הילדים ללמוד הם לא דבר מובן מאליו, הם הולכים במשך שעות רק כדי ללמוד בבית הספר, מי שרוצה לומד ומי שלא- יכול ללכת"

 השנה אנו עושים מאמץ במקוה ישראל להוציא משלחת לאתיופיה, רק בעזרת תמיכתכם נוכל להגשים חלום זה לחניכים.

 מטרת המסע היא :

1.לעורר שאלות בנוגע לזהות החניכים.

2. לגשר על פערי התרבות, שכן הורים רגילים לתרבות שונה.

3. לגרום לחניכים להרגיש שייכות למוצאם.

למסע יצטרפו גם חניכים אשר אינם מהעדה האתיופית על מנת ללמוד על התרבות של העדה האתיופית ומורשתה. בנוסף, למסע יצאו 20 חניכים המלווים באנשי צוות.

על מנת לאפשר לחניכים לחוות את המסע, נשמח לכל תמיכה קטנה או גדולה.

מסע זה הוא הזדמנות של פעם בחיים והגשמת חלום לחניכים רבים.

בחרו מאחת התשורות המוצעות באתר

ורק בזכותכם המסע יוכל להתקיים!

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.