כל הפרויקטים
מתגייסים להצלת השקנאים
הפרויקט של
אופיר בן חמו
מתגייסים לרכישת רחפן וציוד צילום לתיעוד הירי בשקנאים הנודדים להרחיב את היכולת לאתר שקנאים פצועים לאסוף אותם ולהעבירם לטיפול בבה"ח לחיות בר.
109%
21,865
מתוך 20,000
0
נותרו
196
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 13/01/2019

מתגייסים להצלת השקנאים הנודדים

רקע: כ 50 אלף שקנאים כול אוכלוסיית שקנאי אירופה נודדת בסתיו דרומה אל יבשת אפריקה. ישראל משמשת נקודת עצירה מנוחה ותדלוק עבור השקנאים הנודדים. מידי שנה כבר עשרות שנים נפגעים השקנאים בניגוד לחוק מהירי בבריכות הדגים למרות שישראל חתומה על אמנה בינלאומית לשמירה על השקנאים הנודדים.

משנת 2016 החל המאבק להפסקת הירי בבריכות הדגים

שמי אופיר בן חמו אני פעיל זכויות בעלי חיים מבית שאן נחשפתי בשנת 2016 לראשונה באופן אקראי לירי חי לעבר השקנאים הנודדים בבריכות הדגים בעמק המעיינות. התחלתי לחקור את התופעה לאחר ימים ספורים חשפתי שקנאים פצועים ומתים ירויים בבריכות הדגים. מאז שנת 2016 אני מתעד את הירי ואת היורים. אני אוסף את השקנאים הפצועים מעביר אותם להמשך טיפול בבה"ח לחיות בר. אני מפיץ תמונות וסרטונים ברשת החברתית פייסובק של שקנאים פצועים ומתים מירי במטרה לעורר שיח ציבורי שיביא להפסקת הירי בשקנאים הנודדים.

לאחרונה מגדלי הדגים הוציאו נגדי צו הרחקה מבריכות הדגים

מגדלי הדגים מנסים לדכא את המאבק שלי למען השקנאים הם מנסים למנוע ממני להמשיך להיכנס ולתעד בבריכות הדגים. הם הוציאו לי צו הרחקה מחלק ניכר מבריכות הדגים בעמק המעיינות\הגלבוע. אני נחוש להמשיך לתעד בבריכות הדגים ולחשוף את הרג השקנאים הנודדים. ולהגן בגופי על השקנאים הנודדים. לצורך כך אני זקוק למשאבים. לרכישת צילום מתקדם מהיבשה ומהאוויר. כולל עדשת טלפוטו ארוכה טווח, רחפן לצילום מהאוויר, וכלי עזר נוספים שיעזרו לי לאתר שקנאים פצועים בשטח. לחשוף את הרג השקנאים הנודדים לחשוף את היורים לאסוף ראיות בתקווה שטובחי השקנאים ישפטו על הפשעים בשקנאים הנודדים. 

במידה ואצליח לגייס את הכסף

אוכל לרכוש רחפן בעזרת הרחפן אני אוכל לסרוק את השטח ולאתר שקנאים פצועי ירי שנמצאים בבריכות הדגים. מדובר בשטח ענק של כ 300 בריכות מלאכותיות לגידול דגים. בנוסף בעזרת הרחפן אוכל לעקוב ולאתר את היורים בשקנאים לתעד אותם בזמן הירי {מהיבשה} ולהעביר את החומרים לרשויות האכיפה. בתקווה שמי שיתועד פוגע בשקנאים יעומד לדין. חוץ מהרחפן אני מתכנן לרכוש גוף מצלמה ועדשה לצילום מרחוק ועוד כל מיני אביזרים שיעזרו לי לתעד את היורים מהאוויר ומהיבשה לחלץ שקנאים פצועים ולפנות אותם לטיפול רפואי בבה"ח לחיות בר. לא אחת חשפתי שקנאים ירויים מתים בשטח. בעזרת הרחפן אוכל לאתר עשרות שקנאים עוד שהם חיים ופצועים ולנסות להציל אותם. אני מתכוון להמשיך לתעד בבריכות הדגים עד שהירי יפסק. בעזרת הציוד שאני ארכוש אוכל להרחיב ולשפר את יכולות תיעוד הירי בשקנאים, אוכל לאתר יותר שקנאים פצועים בשטח לתעד את היורים גם ללא צורך להיכנס לתוך הבריכה ולהיחשף. אוכל לעשות זאת בחשאיות.  בעזרת התיעודים אני מקווה שרשויות החוק יעמידו לדין את היורים שאצליח לעורר לחץ ציבורי שיביא להחרמת כל הנשקים ממגדלי הדגים. לייצר הרתעה בשטח שבסופה תביא להפסקת פציעתם והריגתם של השקנאים הנודדים בניגוד לחוק. השקנאים מוגנים בחוק אסור לפגוע בהם ואני נחוש להביא להפסקת טבח השקנאים הנודדים.

השימוש ברחפן יעשה בכפוף לחוק בישראל ולמגבלות המוגדרות בחוק.בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.