כל הפרויקטים
מחוסגן - הגן המחוסן
הפרויקט של
מחוסגן
מחוסגן עוזרת לגנים להעלות את החיסוניות הסביבתית בגן. עזרו לנו להגיע לכמה שיותר גנים לקראת שנה"ל הבאה!
109%
217,136
מתוך 200,000
0
נותרו
1394
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 06/01/2019

היעד הבא: 250,000!!!

עשינו את זה! הגענו ל - 200,000!

כל אחד ואחת שלקחו חלק בקמפיין הזה - אתם השותפים שלנו ובזכותכם מחוסגן יצמח ויגדל. המטרה הסופית: 15,000 גנים פרטיים שיהיו כולם מחוסגנים!

יש עוד שלושה ימים להשתתף בקמפיין שלנו, לתרום ולקחת חלק באמירה הציבורית והחד-משמעית: בשביל הילדים שלנו - רק סביבה מוגנת ומחוסנת!

אם נגיע ל- 250,000 נוכל לחסגן ולהגן על עוד אלפי ילדים בגנים! כל תרומה היא חשובה ומשמעותית.

בואו ונייצר סביבה מחוסנת שהיא סביבה מוגנת, למען כולם.

נלחמים בחצבת: יותר מ-300 גנים כבר הצטרפו למיזם המשדך רופאים לגני ילדים. יצרנו סביבה בטוחה עבור אלפי ילדים, עזרו לנו להגיע לאלפי ילדים נוספים!

הי, אנחנו מחוסגן,

קבוצה של מתנדבים, בעיקר אנשי רפואה וחינוך, אבל קודם כל הורים ואזרחים שאכפת להם, בדיוק כמוך.

בשיאה של התפרצות החצבת, החלטנו לא לעמוד מנגד. תוך כחודשיים, כ-150 רופאים ואנשי צוות רפואי התנדבו להגיע לגני הילדים, להסביר על חשיבות החיסונים ולשוחח עם ההורים המתלבטים בגובה העיניים. תוך מספר חודשים הצלחנו להגיע ליותר מ-300 גנים, ולהעניק הגנה ליותר מ-3500 ילדים ואנשים בסביבה הקרובה שלהם. עשינו לא מעט ונוכל לעשות הרבה יותר בזכות התרומה שלך!

מהו מחוסגן?

מחוסגן הוא פרויקט חברתי קהילתי במסגרתו רופאים מתנדבים מלווים גני ילדים לאורך השנה. הרופאים מוודאים שכל הילדים מחוסנים, נותנים ייעוץ פרטני וקבוצתי להורים החוששים והמתלבטים לגבי חיסונים, עומדים לרשות ההורים בכל עת, ומעבירים בגן סדנאות החייאה והרצאות העשרה בנושא בריאות הילד.

כאשר גן ילדים פרטי מצטרף למחוסגן, אנו מבקשים מהגננת לאסוף את פנקסי החיסונים, אותם בודקים הרופאים ואנשי הרפואה המתנדבים. לשמחתינו, בגני הילדים בהם אנו פעילים עד כה, רוב ההורים הלא מחסנים אותם הכרנו, הם הורים חוששים ודואגים אשר נחשפו למידע השגוי ברחבי הרשת, ולאחר שיחה אישית עם אחד מהרופאים המתנדבים שלנו, הם ניגשים לחסן, מגינים על ילדם ומגבירים את הסביבה החיסונית. מטרתינו היא להכיל, ולא להדיר. 

לאורך השנה מלווים הרופאים המתנדבים את גני הילדים בנושאי בריאות ובטיחות כלליים.


מתנדבי מחוסגן בפעילות קהילתית יחד עם "דיגיטף". צילום: דין אהרוני

למה כדאי לבחור בגן מחוסגן?

כדי להבטיח סביבה בריאה לילד בגן, לא די בכך שהוא מחוסן בהתאם לגילו. חיסונים הם כלי אפקטיבי מאוד במניעת מחלות, אך הם אינם יעילים ב-100%. למשל, המנה הראשונה של החיסון נגד חצבת מגנה על 92% ממי שיקבלו אותה. זה אומר שאם בגן מסוים יהיה מקרה חצבת - כעשרה אחוזים מהילדים המחוסנים בגן עלולים להידבק. הגנה טובה ואפקטיבית יותר - משמעותה להקטין את הסיכון לחשיפה, כלומר לשמור על סביבה שבה יש כמה שיותר מחוסנים. בנוסף, תינוקות מתחת לגיל שנה או ילדים שלא יכולים להתחסן בעצמם מסיבה רפואית - זקוקים יותר מכולם לסביבה מחוסנת ומוגנת!


למה חשוב לתמוך בגן מחוסגן?

גן בטוח ומוגן מספק מעטפת הגנה גם עבור הסביבה הקרובה של הילדים, אחים תינוקות שעוד לא יכולים להתחסן, אמהות בהריון, סבים קשישים, קרובי משפחה מדוכאי חיסון - למעשה, כל מי ילדים אלו יבואו איתם במגע. 
אנחנו מאמינים בזכותם של כל הילדים לסביבה בריאה ובטוחה ככל הניתן, ובטוחים שגנים מחוסגנים יעלו את הכיסוי החיסוני הרבה מעבר לגבולות הגן.

לקראת עונת הרישום לגנים, האתגר שלנו הוא למנף את הפעילות בקצב מהיר ככל הניתן ולהגיע לאלפי גנים. לשם כך אנו זקוקים לאנשים שיוכלו להקדיש את כל זמנם ואת מלא תשומת הלב למיזם, במטרה להתחיל את שנת הלימודים תש"ף (2019-2020) עם אלפי גנים חדשים. זה ממש לקפוץ כיתה עבורנו. אנחנו בטוחים שנוכל לעשות זאת בזכות העזרה שלך! 

בר רפאלי משתתפת בקמפיין הוירטואלי #מחוסגן

מה עשינו עד עכשיו?

כמיזם חדש מאוד, זכינו בתמיכה רחבה מאנשי מקצוע מתחומי החינוך והרפואה, ומובילי דעת קהל.
קצב הגידול שלנו מהיר באופן כמעט בלתי נתפס. תוך שלושה חודשים בלבד, הצלחנו "לחסגן" למעלה מ300 גנים שבהם נמצאים כ3500 ילדים, וגנים רבים נוספים נמצאים בתוך התהליך וברשימת ההמתנה שלנו. כ150 אנשי מקצוע מתחום הרפואה מתנדבים בגנים שלנו, ומלבדם יש 13 מתנדבות אדמיניסטרציה שנמצאות מאחורי הקלעים ומתפעלות את העסק.

מהר מאוד הבנו שאם אנחנו שואפים להמשיך ולתת מענה איכותי ומקצועי לכמה שיותר גנים, אנחנו חייבים לתגבר את המשאבים שלנו. משלושה יזמים ושני גנים הפכנו לפרויקט כלל-ארצי. הקמנו עמותה והצבנו לנו מטרה: בישראל קיימים 15,000 גנים פרטיים, ולכל הילדים שהולכים אליהם מגיע להיות בטוחים ומוגנים בגן.למה ישמש הכסף?

שאלה מעולה! מאחורי הקלעים מתנהלות אלפי שיחות עם גננות, רופאים והורים, ניתן מענה בכל אמצעי הקשר, וכל זאת בהתנדבות מלאה של כולם.
הכסף ישמש בראש ובראשונה להעסקת צוות תפעולי אשר יוכל להבטיח את הצטרפות הגנים, תיאום הרופאים המתנדבים והחדירה חלמטרה של מחוסגן.
בנוסף, מאחר והיוזמה גדלה בקצב מסחרר, ישנן הוצאות תפעול שוטפות, אתר האינטרנט ומפת הגנים, השכרת ציוד, בעלי מקצוע שלא הצלחנו לגייס בהתנדבות וכדומה. תוכלו לעקוב אחרי הפעילות שלנו בכל עת באתר מחוסגן.

המערך הכולל ימשיך להסתמך על מתנדבים, כאשר הצוותים הרפואיים יורכבו אך ורק מרופאים, סטאג׳רים, סטונדטים ואנשי רפואה אחרים הפועלים בהתנדבות. 


גן מוגן, קהילה מוגנת, סביבה מחוסנת. צילום: אילן ספארו, ב"דיגיטף"


את מיזם מחוסגן התחילו במקביל שלושה אנשים שלא הכירו זה את זה: איתי ברשדסקי, בעל הגן המחוסן הראשון בישראל, ד"ר ליאור אונגר, הרופא האקטיביסט, מתמחה בנוירוכירורגיה, וד"ר מאיר עזרא אליה, מתמחה על בטיפול נמרץ ביילוד. אליהם הצטרפה היזמית סתו אברהמי, ותקתקה את העיניינים. 

את ארבעתם הניעה מטרה אחת ומשותפת, שחיברה אותם בסופו של דבר תחת גג אחד: מחוסגן. לדאוג לכך שכל ילד, כאשר הוא מגיע לגן, יהיה בטוח ומוגן עד כמה שאפשר מפני מחלות ברות מניעה. כהורים, כאנשי חינוך וכרופאים, יוזמי מחוסגן הבינו שכמו שחשוב שילד יהיה מוגן בגן מפני מפגעים בטיחותיים כמו בורות פתוחים ומתקני משחקים פגומים, ככה חשוב שכל ילד יהיה מוגן עד כמה שאפשר ממחלות מסכנות חיים כמו חצבת, שעלת, חזרת ועוד.

 

אנחנו זקוקים לעזרה שלכם. התפרצות החצבת שאנחנו מתמודדים איתה עכשיו היא הוכחה לחשיבות החברתית של חיסונים והתחסנות, ולמשמעות של ליווי רפואי מקצועי ואמיתי בזמן הינקות והילדות המוקדמת, כאשר ניתנים החיסונים שמונעים התפרצויות שכאלה. כדי "לחסגן" כמה שיותר גנים, אנחנו צריכים תרומות.

כל תרומה היא חשובה ומשמעותית. כל תרומה משמעותה עוד גן שיוכל להצטרף למחוסגן.

הצטרפו אלינו!

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.