כל הפרויקטים
מסע זהות לאתיופיה
הפרויקט של
מרגלית שני מועלם
מזמינים אתכם לקחת חלק בהגשמת חלום -מסע שורשים מרגש לאתיופיה ל-14 חניכי כפר הנוער רמת הדסה מן העדה האתיופית עם עברם וחזרה אל נוף ילדותם.
102%
30,620
מתוך 30,000
0
נותרו
76
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 23/02/2019

מזמינים אתכם להיות שותפים בהוצאת 14 חניכי כפר הנוער רמת הדסה יוצאי אתיופיה וחבריהם - למסע שורשים מרגש. למפגש משפחות וחזרה למקום ממנו עלו לארץ. 

רק בזכות גיוס מוצלח של 100%  המסע יצא לדרך והחניכים יזכו לבקר בארץ הולדתם!


קודם כל קצת רקע על הכפר:

בכפר הנוער רמת הדסה שבקרית טבעון, מתחנכים כ-250 בני נוער המגיעים על רקע קשיים שונים בתחום הלימודי, החברתי או האישי. הכפר פותח בפני החניכים, המגיעים ברובם מרקע סוציו-אקונומי מורכב, עולם של הזדמנויות לפרוח ולהצליח באמצעות בניית תכנית אישית לכל חניך הבאה לידי ביטוי בשילוב מסלולי הלימוד, החינוך והקניית כישורי חיים. מטרת הכפר היא לקדם את בני הנוער תוך מתן תנאים אופטימליים בכל התחומים ולאפשר להם מיצוי הכישורים והיכולות תוך חתירה למצוינות וסיוע בהשתלבות בחברה הישראלית. 

על פרויקט הגיוס למסע לאתיופיה לשנת תשע"ט:

רבות נאמר על קשיי הקליטה של דור העלייה הראשון מאתיופיה, "דור המדבר". בשנים האחרונות מבינים אנשי מקצוע וחוקרים כי יוצאי אתיופיה, בני הדור השני, ברובם ילדים שנולדו בארץ או עלו בגיל צעיר מאוד, מתמודדים אף הם עם קשיים לא מבוטלים בתחומים שונים. כך לדוגמה, באופן פרדוקסלי, הישגיהם של בני נוער עולים מאתיופיה טובים מאלה של בני הדור השני לעלייה הזאת, ילידי הארץ. ילדים אלה מתמודדים עם שאלות זהות ושייכות. הם אינם מכירים את אתיופיה ואינם חשים זיקה או שייכות אליה, אך גם בישראל הם מרגישים לעיתים זרים. רבים מבני הנוער בני הדור השני מתביישים בשמותיהם האתיופים ובהוריהם, על לבושם, המבטא שלהם ומנהגיהם. על כך יש להוסיף את פערי התרבות בין בני הנוער להוריהם ולעיתים אף יכולת מוגבלת לתקשר עם הוריהם בשל קשיי שפה והבדלי מנטליות. תחושת ניכור זו מעצמם ומשורשיהם הינה בעלת אופי הרסני המחלחל לתחומי חיים שונים.

זו השנה הרביעית בה אנו ברמת הדסה עושים כל מאמץ להמשיך את מסורת המסע לאתיופיה. מטרת הפרויקט היא דיון והיכרות עם נושאים של שאלות זהות, שייכות, פערי התרבות עם הוריהם ועוד. חלומם של חניכי הכפר הוא לנסוע לאתיופיה לראות במו עיניהם את המקום בו חיו הוריהם ודרך כך, לנסות ולהבין ולו במעט את מקורם ושורשיהם.

חניכים שהשתתפו במסע לאתיופיה שנים קודמות משתפים חוויות:

מעדויות של חניכים ואנשי צוות שהשתתפו במסעות אלו ניכר כי הם חוזרים ארצה מחוזקים, מודעים וחשים מחוברים יותר הן למדינת ישראל והן לשורשיהם האתיופיים: 

"אחרי המסע חזרתי לישראל לא רק ישראלי טוב יותר, אלא אדם טוב יותר שיודע להעריך את הדברים הקנים בחיים"

"במשך הרבה זמן התעלמתי לחלוטין מהסיפור של ההורים שלי. במסע הזה למדתי להעריך אותם מחדש ולנסות להיות איתם ובמחיצתם כמה שיותר. היום אני משתדל ללמוד כמה שיותר על החיים באתיופיה"

"המסע העבורי היה ביקור בכפרים שבו נולדו ההורים שלי. פעם ראשונה חשבתי, שאני יכול לומר להורים שלי - אני אוהב אתכם, מעריך את היכולת שלכם לשרוד את העבר שלכם".

למסע מצטרפים חבריהם יוצאי ארצות מוצא שונות ואחרים,ילידי הארץ , בכדי שאלו וגם אלו ילמדו מעברם וממורשתם של בני העדה האתיופית. למסע זה יתלוו מספר אנשי צוות, חלקם גם בני העדה וחלקם ילידי הארץ.   

מזמינים אתכם לקחת חלק בחוויה של חניכי קמת הדסה במסע השורשים לאתיופיה וליהנות מאחת התשורות שיש לכפר ולחניכים להציע.

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.