כל הפרויקטים
מקום של אור לילדינו
הפרויקט של
Noa Roth
21 ילדינו האהובים לא הולכים לגן כבר 4 חודשים, לאחר שמשרד החינוך הפקיר אותם. אנו מזמינים אתכם לתמוך בהמשך קיום המסגרת החינוכית שהקמנו עבורם>>
114%
17,100
מתוך 15,000
0
נותרו
52
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 31/01/2019

אנחנו מזמינים אתכם.ן להמשיך לתמוך בהמשך קיום המסגרת החינוכית ל21 ילדינו, לחמשת החודשים הקרוביםחברים יקרים,

אנחנו נרגשים מאוד לשתף שהודות להירתמות המדהימה שלכם ושלכן הגענו ליעד הראשוני שלנו שיאפשר לנו לצייד את הילדים במשחקים, ספרים ומתקני חצר להם הילדים שלנו ראויים, 
ואנחנו אסירי תודה על כך!

היעד הבא שלנו הוא להעניק לילדים המקסימים שלנו שלל פעילויות העשרה והכנה לכיתה א' שהן מובנות מאליו עבור מי שנמצא בגן רשמי. 

עם עוד קצת עזרה, נוכל לסייע לגננת הנפלאה שלנו להגשים את חזונה ולהכניס לגן חוגים קבועים, פעילויות העשרה וגם להוריד ולו במעט את העומס הכספי שמתלווה לקיום גן עצמאי בלי שום עזרה חיצונית

נשמח להגיע ליעד חדש של 30,000 שח!נתחיל מהסוף: 21 הבנות והבנים האהובים שלנו לא הולכים לגן כבר 4.5 חודשים, אחרי שמשרד החינוך הפקיר את ילדינו ולא הותיר לנו שום ברירה. בשיתוף פעולה והרבה רצון הצלחנו ליצור להם מסגרת חלופית ראויה ואוהבת, וכאן אנחנו זקוקים כעת לקצת עזרה.

יד ביד, אנו מוצאים את עצמנו מקימים גן אלטרנטיבי
בחודש ספטמבר 2018, לפני כ4.5 חודשים, הקמנו במו ידינו מסגרת אלטרנטיבית לחינוך 21 ילדינו בגילאי 4-6. הרעיון למעשה נולד מצורך קיומי עבור ילדינו, היות וברקע התנהל מאבק לא בריא של הגופים השונים האמונים על חינוכם. היות ואנו גרים ביישוב קטן, ואין מענה אחר פורמלי עבור בנותינו ובנינו היקרים לנו מכל, החלטנו ליצור מלימון לימונדה, ולקיים עבורם מסגרת חינוכית, תוך בחירת ערכי החינוך, התכנים, והכי חשוב- נשות צוות אהובות ויקרות- עליהן אנו סומכים בלב שלם. 

כך מתנהל לו גן הורים אלטרנטיבי, כבר מספר חודשים לא מבוטל, במבנה קטן אך חמים ומקסים, והילדים שמחים, צומחים, ומתפתחים ומקבלים יחס מדהים. ואנחנו שקטים כי האמון קיים וכי האקלים החינוכי בגן הוא נהדר. 

ובכל זאת, איך הכל התחיל?
הכל התחיל כשבסוף אוגוסט התבשרנו שהגננת האהובה שהיתה אמורה להמשיך בגן אחרי שנה מוצלחת הוחלפה. עד כאן סתם מקומם. 

רק שהגננת לא סתם הוחלפה, אלא למען האמת- היא הועפה בגלל שהגננת שקדמה לה ועזבה בטונים צורמים, אחרי שההורים איבדו בה אמון בגלל אירועים בעייתיים, החליטה לחזור כי "הגן שלה".
אחרי שחווינו על בשרנו מה נוכחותה מעוללת לאווירה בגן, איך היא מפלגת יישוב שלם ונוכחנו כמה טוב בלעדיה החלטנו שהפעם לא נוותר.

"הגן שלי" היא טוענת, ואנחנו בסך הכל אומרים שלפני הכל גן שייך לילדים, ולא לגננת. על אחת כמה שאנו גרים ביישוב קטן בו אין מגוון אפשרויות כמו בעיר. המחיר שאנחנו משלמים על הצעד שלנו גדול. שעות של פגישות, ימי חופש ועול כלכלי גדול שנובע מכך שנאלצנו להקים מסגרת שתהיה טובה לילדים ותאפשר לנו לשלוח אותם בבוקר בלב בטוח.

אכזבה רבותיי, אכזבה. 
בזמן הזה נוכחנו עד כמה עבור משרד החינוך והגננת, הילדים וחינוכם הם לפעמים לא יותר מכלי משחק, ועד כמה מתסכל להילחם במערכת אף שהעוול זועק לשמיים וכל אדם הגיוני מזהה אותו מרחוק. 

מה המטרה שלנו? 

למרות הלימונדה שיצרנו, המבנה בו הילדים נמצאים קטן מאוד עבור 21 ילדים, התקציב למימון המסגרת- כולל תכנים מהותיים חינוכיים אינו מספיק ואנו נדרשים לייצב את הגן. 

בימים אלה, אנו מנסים לגייס סכום שיבטיח את היכולת שלנו להעניק לילדים שלנו את מה שמגיע להם ולהשלים את החוסר שיצרה המדינה. במאבק הזה כל שקל חשוב ומאפשר לנו לדאוג שגם בלי משרד החינוך הילדים יעלו מוכנים לכיתה א', יישארו ביחד עם חבריהם וילמדו מהם סולידריות ומאבק בחוסר צדק גדול כל כך.

למרות תחושת האכזבה הכבדה שלנו אנחנו עדיין מקווים שהם יוכלו לחזור לגן בקרוב עם הגננת שמגיעה להם, בגן שהם ראויים לו. אנחנו מלאי תקווה שלא נזדקק לכל הסכום שאנו מגייסים, ואם יישאר ממנו משהו אנו מתחייבים לתרום אותו למען ילדים אחרים.

הגיוס הזה מיועד בראש ובראשונה כדי שגם החברים שלנו, אנשי הקהילה והמשפחות שמבינות מדוע אנו נלחמים יתנו כתף, אבל כמובן שנקבל בברכה עזרה מכל מי שמאמין שהדבר החשוב ביותר כאן הוא הילדים ולא סידור עבודה.


בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.