כל הפרויקטים
צומחים מחדש אחרי השריפה
הפרויקט של
החברים של מנחם
ביתם של משפחת צ'רטקוב מיבנאל נשרף כליל על כל תכולתו. המשפחה נותרה בחוסר כל. בעזרת תרומתכם נוכל לשקם את המשפחה אחרי הטרגדיה הגדולה
101%
377,870.4
מתוך 375,000
0
נותרו
1436
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 06/03/2019

חברים וחברות, עם ישראל חי!
הגענו ליעד ברוך ה' בזכותכם! התרגשות אדירה!


* * *

הבית של מנחם ושמחה נשרף ונחרב עד היסוד וביחד נקים אותו מחדש!!

לפני כחודש, ב-31 לינואר 2019, חגגו מנחם ושמחה צ'רטקוב בר מצווה לבנם. זה היה הרגע המאושר בחייהם. בזמן שרקדו בשמחה עם משפחתם וחבריהם, הם לא תיארו מה מתחולל ברגעים אלו בביתם. שריפת ענק השתוללה בבית וכלתה בן רגע את כל רכושם. המשפחה נותרה בחוסר כל ועם נזק עצום בסך 375,000 ש"ח. בזכות תרומתכם נוכל לסייע בשיקום המשפחה ולהרים אותה על הרגליים אחרי הטרגדיה הנוראה.


משפחת צ'רטקוב

מנחם ושמחה (33 ו-31) הינם הורים לארבעה ילדים קטנים: מלכה (15) מוישי (13) דודי (6.5) ואסתי (5). הם גרים במושבה יבנאל שבגליל התחתון. מנחם, אבי המשפחה עוסק לפרנסתו בטיולי שטח ושמחה עקרת בית במשרה מלאה.

חודשים ארוכים טרחו זוג ההורים על מנת לערוך לבנם מסיבת בר מצווה מושלמת. הזמינו את בני המשפחה והידידים מכל רחבי הארץ. התזמורת כבר ניגנה, האוכל הוגש לשולחנות וחתן בר המצווה מוישי ניגש לבמה בהתרגשות כדי לומר את דברי הברכה שהכין לרגל המאורע. ההורים הנרגשים עמדו לצדו. אין רגע מרגש מזה.

בדיוק באותם רגעים מגיע דיווח לאולם שחצר בית המשפחה עולה באש. שניים מבני המשפחה עוזבים מיידית את האולם ונוסעים בבהילות לבית המשפחה כדי לחבור לכוחות הכיבוי. כשהגיעו בני המשפחה לזירה התבררו מימדי האסון. האש שהחלה להתלקח בחצר עברה במהירות לבית וכילתה את כל תכולתו. 

במקביל, באולם השמחות החליטו ההורים המודאגים לא לחבל בשמחה ולהמשיך באירוע כמתוכנן על אף שכל העת מתקבלים דיווחים על מימדי האסון. בגבורה עילאית המשיכו המשפחה והחברים שכבר נודע להם על האירוע לשמח את מוישי חתן בר המצווה ולא לגרום לו ולשאר הילדים צער רב.

כוחות הכיבוי עבדו מספר שעות כדי לכבות את השריפה אך לצערנו לא היה ניתן להציל דבר. בנס גדול לא היו נזקים בנפש.


החורבן

נזק רציני ביותר נגרם לדירת המגורים - גג המבנה נשרף כולו וקרס פנימה כולל התקרה, החלונות התנפצו והקירות מפוייחים. מערכת החשמל והאינסטלציה ניזוקו קשות. הריהוט כולו נשרף כליל ומוצרי החשמל יצאו מכלל שימוש. לא נותר זכר מהביגוד של המשפחה. חמשת רכבי השטח שמשמשים את מנחם לפרנסתו נשרפו כליל עד היסוד והפכו לערמת שלדים מפויחת.

המשפחה נותרה ללא קורת גג וללא ציוד בסיסי ואלמנטרי. הילדים בטראומה ממה שקרה. אין מיטה חמה ומוכרת לחזור אליה בסוף היום וההורים עצמם מבולבלים ולא יודעים איפה להניח את הראש.


היום שאחרי

אנו, החברים של מנחם ושמחה נרתמנו לסייע להם כדי לנסות להחזיר את חייהם למסלול תקין ככל האפשר. אנו בטוחים שבכוחות משותפים נצליח בעזרת ה' לעשות זאת.

ראשית, אנו מתכוונים לדאוג למשפחה לקורת גג לחודשיים-שלושה הקרובים עד שהבית ישופץ. לקנות ביגוד בסיסי לבני המשפחה. לקנות ספרי לימוד וציוד בית ספר לכל אחד מהילדים כדי שיוכלו לחזור למסלול תקין.

במקביל, אנו מתכוונים לשפץ את הבית ולהחזירו למצב ראוי למגורים. נתקן את הגג השרוף והתקרה, נטייח, נצבע את הבית מחדש ונתקין חלונות חדשים.

נדאג למשפחה לריהוט בסיסי: מיטות ומזרנים, ארונות, שולחן אוכל ופינת ישיבה. מוצרי החשמל שניזוקו יוחלפו בחדשים.


פתחו את הלב. לבד אנחנו לא יכולים.

אנו מאמינים שאחרי השריפה תגיע צמיחה. זה חייב לקרות. בזכות אנשים טובים שיפתחו את לבם לטובת מנחם ושמחה וארבעת ילדיהם. 

אנו קוראים לכל אחד ואחד שהמקרה נגע בלבו להשתתף במצווה חשובה זו. כל תרומה תתקבל בברכה.


  • ניתן לקבל קבלה לפי סעיף 46. למעוניינים אנא ציינו זאת בהערה בזמן התמיכה.

ניהול הפרויקט: עידו שטיינר - עידוס דיגיטל
https://idos-digital.co.il

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.