כל הפרויקטים
שרים יחד אל עבר ההצלחה
הפרויקט של
Kedma youth village
בכפר הנוער שלנו פועל מרכז מוסיקה מקצועי אשר נותן מענה לחניכי הכפר בתוכנית מגוונת ועשירה. אנו זקוקים לכם על מנת לאפשר לפרויקט הזה להתקיים!
1%
1,280
מתוך 250,000
65
ימים נותרו
9
תורמים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 27/06/2019

הצטרפו אלינו, תרמו בפרויקט ויחד נקיים את "שרים מהנשמה" עבור חניכינו! בזכות אהבתכם ואמונתכם בכלי המוזיקה וסגולותיו המיוחדות לרפא ולאחות את הפצעים הרגשיים אותם סוחבים על גבם חניכינו לאורך השנים.


מי אנחנו?

כפר הנוער קדמה הוא בית ייחודי לנערות ולנערים מכל רחבי הארץ. כל חניכינו הם נערים ונערות  שנשרו ממערכות החינוך בשלבים שונים ובנסיבות שהובילו את חלקם לשוטטות ולהידרדרות.

 לרובם לקויות למידה, בעיות התנהגות וקשיים רגשיים ועורף משפחתי חלש והנם מוגדרים על-ידי הרשויות כנוער בסיכון גבוה. במצב זה הם מגיעים לקדמה ונקלטים על-ידינו בכפר.

בכפר מתחנכים וגרים כיום כ- 100 חניכים, בנים ובנות, בגילאי 13 עד 18 שנים. ובנוסף מגיעים מידי יום כ-40 תלמידים מהסביבה ללימודים בבית הספר שבכפר. חלק מהתלמידים החיצוניים באים גם הם ממשפחות חלשות ונזקקות.

מקומה של המוזיקה והיצירה בכפר הנוער קדמה

כפר הנוער קדמה שם לו למטרה לטפח סביבה לימודית , רגשית וחברתית עבור כל נער ונערה על מנת לקדמם לעבר חיים בוגרים ומשמעותיים.

חיים והאווירה השלווה בכפר, הטיפול ותשומת הלב האישיים, הניתוק מהרחוב ומהסביבה המשפחתית, מסגרות החינוך ומסגרות הלימודים מאפשרות לחניכינו תהליך התפתחות של שינוי בדפוסי התנהגות, בניית מוטיבציה ,הישגיות בלמידה, צמיחה והעצמה אישית.

בכפר פועל בית מוסיקה אשר פותח את דלתו הייחודית והשונה אל עבר עולם המוסיקה המלא בדמיון, תוכן הבעה אישית וקבוצתית וחשיבה יצירתית.

המוסיקה, הצליל והיצירה מהווים מסגרת עוטפת ומכילה, המקשרת בין כל חלקי היום, החניך מבין כי ביכולתו ההזדמנות ליצור, להביע, ללמוד, לחוות ולשתף בהצלחותיו ובחוויותיו, תוך עיבודן של החוויות על ידי המערך הטיפולי בכפר. בית המוזיקה פועל בכל ימות השבוע, בשעות הבקר ואחה"צ.

על הפרויקט "שרים מהנשמה"

פרויקט הדגל שלנו, הינו פרויקט "שרים מהנשמה" בהובלת יוני יעיש-

על המורה המוביל בפרויקט:

אני אמן מוזיקאי יוצר, כותב, מלחין, מנגן ומבצע. מאז ילדותי אני מוצא בעולם היצירה המוזיקלי מקום לספר ולכתוב את עצמי....בהכשרתי הנני בעל  תואר ראשון בהנדסת חשמל אלקטרוניקה ותקשורת- אף עבדתי בתחום- ולקראת סיום תואר שני בחינוך והוראת המתמטיקה. בעשור האחרון אני פועל בשדה החינוך, בדגש על מסגרות פורמאליות לנוער וילדים בסיכון, בדרך ייחודית אשר נבנתה מתוך השטח עצמו. אין תיאוריה סדורה ואין שם או הגדרה מוכרת, אלא תפיסה שנולדה מתוך חיבור לתלמידים, למוזיקה, לחלומות ולערכים שלי כאדם. העשייה עצמה רקמה דרך וכלי-עבודה ובכך הקסם והכוח שלה.

במסגרת הפרויקט חניכי הכפר מתחילים מסע אישי אל תוך סיפור חייהם המתבצע דרך כתיבה של טקסט ההופך לשיר כאשר כל תהליך היצירה האישית הופך גם הוא לתהליך של למידה, הטקסט יעובד ויולחן יד ביד בשילוב של יוני והתלמיד. במהלך המסע האישי כל אחד בדרכו ובזמנו מקלף שכבה אחר שכבה, ומאפשר לכל הרגשות, כעס, שמחה, עצב, תסכול, פחד לצאת ולתת להן את מקומן. החניך לאורך השנה מעבד את המילים והתחושות האישיות. תחילה, מוציא את שעל ליבו על דף ועט, לאחר מכן באולפן עם שיר בלב וכוונה מלאה לנכונות והצלחה ולבסוף אל מול במה, משפחה, חברים וקהל שכולו בא לשמוע את היצירה האישית, והסיפור. המסע שהחניך עובר הוא כמעין מסע מעורפל, טיפה מטושטש ולא ברור, אל עבר התוצר שהוא אישי שלו, אך לאורך כל הדרך החניך לומד לראות את התמונה המנצחת, השלמה, אל עבר אותו מופע שכולו קבלה עצמית ותחושת ניצחון.

מטרות הפרויקט:

  • מתן חינוך מוסיקלי איכותי שיפתח בפני החניכים אפשרות לתעסוקה בתחום
  • עידוד יצירת אומנות ככלי להבעה, להעשרה עצמית, ביקורת חברתית ומודעות
  • העצמה של חניכי הכפר ויצירת אפשרות לביטוי אישי עמוק וכנה
  • מניעת שוטטות ואלימות בקרב בני הנוער. הפניית זמן שוטטות לפעילות איכותית המעודדת עבודת  קידום מצוינות אישי תוך מתן שוויון הזדמנויות
  • החינוך המוזיקלי כפלטפורמה טיפולית לפיתוח כישורי חיים אצל חניכינו

בואו יחד נרים את הפרויקט "שרים מהנשמה" לחניכים אשר בעוברם הפרויקט מוציא אותם על עבר עתיד טוב יותר ודרך חדשה עם שיר וגאווה בלב.

רק בזכות תרומתכם וע"י גיוס מוצלח של 100% נוכל לקיים את הפרויקט לאורך השנה.

בחרו סכום לתרומה
35
50
120
200
500
800
1,000
10,000
מינימום 35 ש״ח
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.